İngiliz Kraliyet Ailesi'nin Asla Çiğneyemeyeceği 9 Kural! - SimgoloSimgolo

10 Ağustos 2021 - 14:50

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin Asla Çiğneyemeyeceği 9 Kural!

Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 17:09

1

Megan Markle’in bir televizyon programına konuk olarak yaptığı açıklamalar dünyanın en ünlü ailesini yeniden gündeme oturttu.Kraliçe Elizabeth önderliğindeki İngiliz Kraliyet ailesinin katı kurallarını bilmeyen yok. Sırlarla dolu olduğu söylenen İngiliz Kraliyet Ailesi ve Sussex Dükü Henry, Prens William, Kate Middleton ve Prens Charles, Megan Markle gibi üyeleri her zaman merak konusu oldu. Bizde sizler için İngiliz Kraliyet Ailesi’nin asla çiğneyemeyeceği 9 kuralı araştırdık.

2

Kraliçe her zaman parlak renkler giymek zorundadır. Bunun sebebi ise kalabalığın arasından sıyrılmak zorunda olmasıdır.

3

Kraliyet ailesindeki her kadın taç takamaz. Ancak bazen kraliçe onlara bu taçları ödünç verebilir.

4

Saçlarını hiçbir zaman farklı bir renge boyatamazlar. Genellike saç renkleri aynı kalır. Ayrıca, saçları her zaman bakımlı olmak zorundadır.

5

Ne kadar sıcak olursa olsun üstlerine giydikleri bir kıyafeti asla çıkaramazlar. Bunu yapacak olsalar bile kapalı kapılar ardında kimseye görünmeden yapmaları gerekir.

6

Yanlarında mutlaka siyah kıyafet taşımaları gerekiyor. Bunun nedeni ise eğer aileden biri ölürse cenaze törenine hazırlıksız yakalanmamaları. 1952'de Kraliçe Elizabeth, babasının öldüğünü duyduğunda Kenya'daydı ve Londra'ya döndükten sonra, uçaktan inmeden önce kendisine bir yas kıyafeti teslim edilmesini beklemek zorunda kaldı.

7

Kraliyet ailesinden genç erkekler sadece şort giyebilirler. Sekiz yaşına kadar şort giymeleri gerekiyor. Ancak, bu yaştan sonra diğer çocuklar gibi pantolon giyebiliyorlar.

8

Kadınların eldiven kullanmaları tavsiye edilir. Kraliçe dışarı çıktığında neredeyse her zaman eldiven giydiğini göreceksiniz.

9

Açık burunlu ayakkabılar kraliyet ailesi için fazla gayri resmi kabul edilir. Dışarıdayken ve aileyi temsil ederken, hatta resmi nişanlara katılırken, her zaman kapalı ayakkabılar giymek zorundadırlar

10

Kraliyet ailesinin üyeleri sadece gündelik etkinliklerde kot giyebilir. Sadece gündelik görüntüler verecekleri yerlerde kot pantolon giyebilirler.

Exit mobile version