More
  Ana SayfaBİYOGRAFİLERİkbal Gürpınar Kimdir?

  İkbal Gürpınar Kimdir?

  Bir dönem hazırladığı televizyon programları ile büyük beğeni toplayan İkbal Gürpınar’ın hayatı merak konusu oldu. Birçok insan Gürpınar’ın hayat hikayesini araştırmaya başladı. Peki, İkbal Gürpınar Kimdir?

  Pek çok televizyon kanalında televizyon programları yapan ünlü sunucu İlkbal Gürpınar’ın yaşam öyküsü herkes tarafında merak edilmeye başlandı. Sizler için İkbal Gürpınar Kimdir? sorusunun cevabını araştırdık.

  İlkbal Gürpınar, 1969 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi. Daha sonra açılan bir spikerlik sınavını kazanarak derece aldı. Bir süre makrome eğitimi aldı. Televizyon dünyasına 1994-1995 yılında TRT’de yayınlanan “25.Saat” programı ile adım attı.

  Kısa bir süre bir firmada Halkla İlişkiler ve Franchising müdürlüğü yapan Gürpınar, TRT Gap’ta çeşitli programlar sundu. 1998-2000 yılları arasında TRT’de çalıştı. Daha sonra “İkbal’le Yaşama Dair”, “Yüzük Taşı”, “Mutluluk Oyunu””Kimse Yok Mu?” gibi programlarda sunuculuk yaptı.

  Üç kez evlenen Gürpınar’ın iki çocuğu vardır.

  İlkbal Gürpınar’ın şarkıları: Efendim, Savaş Çocuğu, Özlediğim, Minik Yüreğim, Babacığım, Sevgili Peygamberim, Gittin Gideli, Hasan ile Hüseyin

  İlkbal Gürpınar’ın kitapları: Yemek Tarifleri; Türk ve Dünya Mutfağı, Günaydın Gece, İkbal’le Küçük Mutluluklar, İçimden Geldiği Gibi,  Aşkın Bir Yüzü; Erkek ve Kadın Gözüyle, Benim Hâlâ Umudum Var, İkbal’le Küçük Mutluluklar; Gün Doğdu
  İkbal Gürpınar’dan Yemek Tarifleri, İkbal Gürpınar’la Ramazan Sofrası

  En Çok Okunanlar