More
  Ana SayfaGenelİftar Saat Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir'de Akşam Ezanı Kaçta Okunuyor?

  İftar Saat Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir’de Akşam Ezanı Kaçta Okunuyor?

  Miraç Kandili olması nedeniyle bugün pek çok müslüman oruç tuttu. Oruç açma yani iftar saatinin yakınlaşması nedeniyle oruç tutanlar İftar Saat Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir’de Akşam Ezanı Kaçta Okunuyor? gibi soruların cevaplarını aramaya başladılar. İşte, İftar Saat Kaçta sorusunu  cevabı…

  Hz. Muhammed’in göğe yükseldiği gün olarak bilinen Miraç Kandili olarak anılan bugünde pek çok inanan oruç ibadetlerini yerine getirdi. Allahın rızasını kazanmak ve bu mübarek günü oruç tutarak geçirmek isteyenler oruçlarını saat kaçta açacaklarını merak etmeye başladılar. Merak edenler İftar Saat Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir’de Akşam Ezanı Kaçta Okunuyor? soruları sıklıkla arattılar. Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan saatlere göre İstanbul’da akşam ezanı saat 19:12’de okunacak.

  Akşam ezanı başkent Ankara’da ise 18:57’de, İzmir’de ise 19:20’de okunacak.

  Miraç Kandil’inde Oruç Tutmanın Önemi

  Dini kaynaklarda ya da Kuran’da Miraç Kandil’inde oruç tutmanın fazileti hakkıda herhangi bir bilgi yer almamakla beraber, nafile oruç tutmak ve ibadet etmek büyük bir sevaptır. İsteyen herkes kandil günlerinde oruç tutarak Allah’a ibadet edebilir.

  En Çok Okunanlar