More
  Ana SayfaKripto ParalarHolocoin Nedir? Holo Coin Ne Kadar Oldu?

  Holocoin Nedir? Holo Coin Ne Kadar Oldu?

  Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle Türk yatırımcılar altın ve dövizin ardından en çok kripto paralara yatırım yapmaya başladılar. Son günlerde ise bir kripto para olan Holocoin yükselişe geçerek yatırımcısının yüzünü güldürdü. Holocoin Nedir? Holo Coin Ne Kadar Oldu?

  Son zamanların en gözde yatırım araçlarından biri olan kripto paralar yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Rekor üstüme rekor kıran ve bir kripto para birimi olan Holocoin ise yatırım için en fazla tercih edilen kripto paralardan biri oldu. Holocoin Nedir? Holo Coin Ne Kadar Oldu?

  Holocoin Nedir?

  Holocoin, ERC-20 tabanında üretilmiş olan kripto para birimidir. Holocoinin amacı, sistemi faaliyete geçene kadar hem projenin tanıtımı hemde kaynak yaratmak.

  Holocoin Ne Kadar Oldu?

  Türk yatırıcılar tarafından çok sık takip edilen ve tercih edilen kripto paraların başında Holocoin geliyor. Holocoin, bugün 0.0224 dolar ile yeni bir rekora imza attı.

  Holo Kurucusu Kim?

  Holo, her ikisi de deneyimli birer akıllı sözleşme yazılımcıları olan Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kuruldu. İkili, ilk olarak Aralık 2016 yılında, P2P ekonomisinin geleceğine güç vermek için tasarlanmış araç ve teknoloji geliştiricisi MetaCurrency Projesi için çalışmaya başladı. Holo protokolü modellenirken, ikilinin daha önce üzerinde çalıştığı, merkeziyetsiz uygulamalar için ortak P2P çalışma alanı sunan Ceptr altyapısından yararlanıldı.

  100’den fazla alternatif para birimi çözümleri de dahil olmak üzere topluluk oluşturma araçları geliştiren Geek Gene’in kurucusu olan Brock, alternatif para sistemleri kodlama konusunda deneyime sahip bir isim. Kendisi, kurumsal sosyal inkübatör olan Emerging Leader Labs’in kurucu ortağı ve açık kaynaklı “başlangıç seviyesinde eğitim kiti” olan Agile Learning Center oluşumunu hayata geçirdi. Mart 2019’da Brock, Yeni Zelanda merkezli Edmund Hillary Fellowship akademi üyesi olarak seçildi.

  Harris-Braun ise 1988 yılında tam zamanlı biçimde programlamaya başladı. Brock ile birlikte Emerging Leader Labs’in kurucu ortağı olmasının yanı sıra, eşler arası iletişim yazılımı geliştiricisi Glass Bead Software’in de kurucusu konumunda. 2003 yılında, bağımsız yazılım geliştirme ve danışmanlık firması olan Harris-Braun Enterprises’in kurucuları arasında yer aldı. Ayrıca, Schumacher Center For New Economics danışma kurulunda da görev yaptı.

  En Çok Okunanlar