Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? - SimgoloSimgolo

17 Temmuz 2021 - 18:57

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Son Güncelleme :

01 Mart 2021 - 13:04

1

Hızlı saç uzatma yöntemleri sayesinde saçlarınız beklediğinizden daha hızlı uzayarak istediğiniz boya ulaşacaktır. Bunun için yapmanız gereken bazı bakım önerilerini dikkate alarak düzenli bir şekilde uygulamak. Hızlı saç uzatma yöntemlerini sizler için derledik.

2

Hızlı saç uzatma yöntemlerini bilmeden önce, hangi yağlar saç uzatır, saçıma hangi bakımı uygulamalıyım gibi soruların cevaplarının bilinmesi gerekir. Bunların dışında saç tipinizi çok iyi tanımanız saç bakımında önemli bir konudur. Eğer saçlarınızı yağlı ise kuru saçlar için yapılan bir bakım önerisi hiçbir işinize yaramayacaktır.

3

Saçları uzatmak için pek çok kuaförde kaynak saç işlemi yapılır. Ancak, bunların bir kullanım süresi var ve asla kendi saçınızın yerini tutmuyor. Bu yüzden eğer uzun saçlara sahip olmak ve sağlıklı uzamalarını sağlamak istiyorsanız size vereceğimiz bu ipuçlarına dikkat etmeniz gerekiyor.

4

Saçlarınızın daha kolay uzaması için her dört ayda bir saçlarınızı bir cm kadar kesmeniz gerekiyor. Bu şekilde saçlarınız daha hızlı uzar.

5

Saç düzleştiriciler ya da maşalarda aynı saç kurutma makinesi gibi saçlara zarar verebilir. Hayatımızın bir parçası olan bu aletleri olabildiğince az kullanmak gerekir.

6

Uyurken saçlarınız açık bir şekilde uyuyun. Saçlar toplu uyuduğunda saç derisi hava almaz ve saçların dökülmesine neden olur.

7

Saçlarınızın uzamasına yardımcı olmak için A,E,B,C,D3 gibi vitaminler tüketmeye ve kullanmaya özen gösterin.

8

Saçların elektriklenmemesi ve koparak dökülmemesi için uyurken kullandığınız yastık çarşafının saten olması gerekiyor.

9

Saçları en çok koruyan ve besleyen yağ saçın kendi yağıdır. Saçlar çok sık yıkanmamalı ve saçların kendi yağını koruması sağlanmalı. Saçlar yıkanırken ılık su ile yıkanmalıdır. Çünkü çok sıcak su saç köklerinin zarar görmesine neden olur.

10

Saçlarınızı olabildiğince çok tarayın ya da fırçalayın. Bu işlem saçlarınızın daha hızlı uzamasına ve saç derinizin daha canlı olmasına yardım edecektir.

11

Saçlarınızın yıpranmadan hızlı uzamasını istiyorsanız, saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmaktan vazgeçmeniz lazım. Saç kurutma makineleri her ne kadar saçların hemen kurumasına yardımcı oluyor olsa da saçların yüksek ısı nedeniyle zarar görmesine neden oluyor.