More
  Ana SayfaGÜNDEMHelp Turkey Etiketi İle Twitter'da 2 Milyona Yakın Tweet Atıldı

  Help Turkey Etiketi İle Twitter’da 2 Milyona Yakın Tweet Atıldı

  28 Temmuz tarihinde başlayan yangın tüm Türkiye’yi etkisi altına aldı. Tatil beldeleri; Manavgat, Marmaris, Bodrum küle döndü.  Tarım alanları  ve evlerin  zarar gördüğü yangın hala devam ediyorken  Türkiye, imkanları doğrultusunda  yangın söndürme çalışmalarını   devam ettiriyor. Yangının olduğu şehirlerdeki insanlar gece gündüz itfaiye ekipleri ile çalışarak yardım ediyor.

  (Marmaris’in Uzaydan Çekilmiş Fotoğrafı)

  Sosyal medyada, yangın bölgelerinin  görüntüleri yayılırken bir yandan da tepki de çoğalıyor. Vatandaşların çok fazla vergi verdikleri halde Türkiye’nin emniyet kaynaklarının yetersiz olduğunu  ileri sürüyor. Sosyal medya fenomenleri, Dünya çapında yardım istenmediği takdirde yangının daha sönmeyeceğini, turizm bölgelerinin yok olup gideceğini ve daha fazla canlının yaşamını yitirmemesi  için sosyal medyada Help Turkey hastagi ile paylaşım yapmaya başladılar.

  Twitter üzerinden  2 milyona yakın tweet atıldı. Dün gece başlayan hastag ile atılan tweetler  bugün de devam ediyor. Bir çok ünlü isim sosyal medyada halkın ve canlıların  çaresizliğini paylaştı. Ezgi Mola, Enis Arıkan, İzzet Çapa, Hazal Kaya, Demet Akalın, Danla Bilic ve Gülşen paylaşım yapan ünlüler arasındaydı.

  AB ‘den Türkiye’ye Destek Geldi

  Türkiye dün akşam saatlerinden itibaren help Turkey etiketi ile sosyal medyada sesini duyurmaya çalışıyor. 2 milyondan fazla atılan tweetler sayesinde Türkiye sesini duyurdu. Avrupa Birliği Komisyonu, Türkiye’deki yangınlarla mücadeleye destek için bölgeye 3 yangın söndürme uçağı gönderileceğini açıkladı. AB Komisyonunun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, AB’nin bu zor zamanlarda Türkiye ile tam dayanışma içinde olduğunu belirterek, “Daha fazla yardım sağlamaya hazırız” dedi.

   

  En Çok Okunanlar