More
  Ana SayfaGÜNDEMHamza Yerlikaya Kimdir? Hamza Yerlikaya Nereli? Hamza Yerlikaya Kaç Yaşında?

  Hamza Yerlikaya Kimdir? Hamza Yerlikaya Nereli? Hamza Yerlikaya Kaç Yaşında?

  Son zamanlarda adından sıkça söz edilen Hamza Yerlikaya kimdir? Türk grekoromen güreşçi Hamza Yerlikaya hakkında merak ettiklerinizi sizler için araştırdık. İşte Hamza Yerlikaya kimdir? Hamza Yerlikaya Nereli? Hamza Yerlikaya Kaç Yaşında?

  Hamza Yerlikaya Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğinden alınmasının ardında en çok aratılan isimlerden biri oldu. Pek çok kişi Hamza Yerlikaya kimdir? Hamza Yerlikaya Nereli? Hamza Yerlikaya Kaç Yaşında? gibi soruları merak etmeye başladı.

  Hamza Yerlikaya Kimdir?

  Hamza Yerlikaya, 3 Haziran 1976 Kadıköy’de dünyaya geldi. Çocukluk yaşlarında itibaren güreşle ilgilenen Yerlikaya, 1986 yılında güreşe başlatmıştır. Hamza Yerlikaya ilk kez Kanada’da yapılan Dünya Şampiyonası’na katıldı. Bu turnuvada dördüncü oldu.

  1993 yılında İstanbul’da düzenlenen Büyükler Avrupa Şampiyonası’na katılarak ikincilik başarısı kazanmıştır. 1993 Dünya Şampiyonasında şampiyon unvanı aldı. Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği modern güreşin tarihinde dünya minderlerinde ilk kez 17 yaşında bir güreşçinin şampiyon olduğunu açıkladı. Bununla beraber Yerlikaya’ya asrın güreşçisi unvanını verdi. Spor kariyerine bir süre daha devam eden Yerlikaya daha sonra Emlâk Bankası’nda (1998) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (1999) memur olarak görev aldı. Bunların dışında Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nde (2006) Müşavir olarak çalıştı. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı yaptı. Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerinde yer aldı.

  22 Temmuz 2007 tarihli genel seçimlerde Adalet Ve Kalkınma Partisi’nden 23. dönem milletvekil seçildi.

  En Çok Okunanlar