More
  Ana SayfaGÜNDEMHafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

  1 Mart yeni normalleşme maddelerinin açıklanmasının ardından gözler hafta sonu yasaklarına çevrildi. Hafta sonu yasakları düşük ve orta riskli illerde tamamen kalktı. Ancak yüksek ve çok yüksek riskli illerde hafta sonu yasağı devam edecek. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı var mı? Pazar günü sokağa çıkma yasağı var mı? Bu soruların cevapları haberimizde.

  Kabine toplantısının ardından açıklanan yeni normalleşme takvimine göre bazı illerde hafta sonu yasakları risk durumuna göre yeniden belirlendi. Bazı illerde hafta sonu yasağı tamamen kaldırılırken bazı illerde sadece cumartesi günleri yasak kalktı. Hafta içi ise tüm illerde sokağa çıkma yasağı devam edecek. Cuma akşamı sokağa çıkma yasağı 21:00’da devam başlayacak ertesi gün yani cumartesi günü yasak sona erecek.

  Hafta içi devam eden sokağa çıkma yasağı kapsamında yasak bu akşam yani 5 Mart Cuma günü akşamı 21:00 itibari ile başlayacak ve ertesi gün yani cumartesi günü sabah 05:00’a kadar devam edecek. Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Çok yüksek riskli ya da yüksek riskli illerde ise pazar günü yasaklar devam edecek.

  Hafta Sonu Hangi İllerde Sokağa Çıkma Yasağı Var?

  İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre; hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında tüm Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacak. Hafta içi tüm Türkiye’de 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek.

  Genelgede yer alan diğer bilgiler ise şu şekilde:

  “Hafta sonlarında ise düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanacaktır. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma 21.00-cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi 21.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde uygulanacak olup bu illerimizde cumartesi günleri 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

   

   

  En Çok Okunanlar