Hafıza Nasıl Güçlendirilir? Unutkanlık Nasıl Geçer? - SimgoloSimgolo

31 Temmuz 2021 - 19:34

Hafıza Nasıl Güçlendirilir? Unutkanlık Nasıl Geçer?

Son Güncelleme :

03 Mart 2021 - 12:20

1

Hafıza nasıl güçlendirilir diye soruyorsanız bunu başarmak için yeme içme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bazı besinleri tüketerek hafızanızı güçlendirebilirsiniz. İşte unutkanlık nasıl geçer sorusunun cevabı ve unutkanlıkla baş ederek hafızayı güçlendiren besinler.

2

Uzmanlara göre; hafızayı güçlendirmenin en kolay yollarından biri, bulmaca çözerek ya da puzzle yaparak egzersiz yapmak. Hatta bazı şeyler ezberleyip aklınızda tutmaya çalışarak da hafızanızı güçlendirebilir ve unutkanlıkla baş edebilirsiniz. Bunların dışında gün içinde belli başlı bazı gıdaları tüketerek hafızanın gücüne güç katabilirsiniz. Sizler için unutkanlıkla nasıl baş edilir araştırdık.

3

KABAK ÇEKİRDEĞİ:: Beyni serbest radikallerden koruyan kabak çekirdeği, aynı zamanda güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Kabak çekirdeği, beyni koruyarak hafızanın gerilemesine engel oluyor. Hafızanızın güçlü olması içinde günde bir kase kabak çekirdeği verebilirsiniz.

4

ZERDEÇAL: Beyin sağlığını koruyan bir başka besin ise yemekleri tatlandırmak için kullandığımız zerdeçal. Çoğunlukla bir baharat olarak kullandığımız aynı zamanda kış çaylarının içine kattığımız zerdeçal, beyin sağlığını koruyor.

5

CEVİZ: Tam bir protein deposu olan ceviz, hafızayı güçlendirmek için gerekli tüm besin değerlerini içinde barındırıyor. Yeterli ve düzenli olarak ceviz tüketen kişilerin diğerlerine göre daha sağlam bir hafızaya sahip olduğu yapılan araştırmalara neticesinde ortaya konmuştur.

6

NAR: İnsan sağlığına pek çok faydası olan nar, hafızanın güçlenmesine de yardım ediyor. içinde bulunan flavonoidler sayesinde beynin güçlenmesini sağlıyor.

7

BALIK: Yağlı balıklar omega 3 bakımından oldukça zengindir ve insan beyni için çok yararlıdırlar. Levrek, somon, sardalya, hamsi gibi balıklar unutkanlıkla mücadele de ve hafızayı güçlendirme de insanların en büyük yardımcısı.