Eczaneden nasıl ücretsiz maske alacağız?

İstanbul'da eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı başladı. Vatandaşlar ücretsiz maskelerini T.C. kimlik numaraları ve telefon numaralarını eczacıya vererek, telefonlarına gelen kod ile maskelerini ücretsiz olarak alabilecek

Eczaneden nasıl ücretsiz maske alacağız?

Eczacılar Odası, daha önce yaptığı duyuruda, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliği’nin yaptığı görüşmeler sonucunda, vatandaşa ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılması kararı almışlardı.

Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası vatandaşın telefonlarına bir kod numarası gönderecek. Vatandaşlar da bu kod numarası ve TC kimlik numaralarıyla herhangi bir eczaneden ücretsiz maskelerini alabilecek. Bugünden itibaren eczanelerden vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı başlayacak. 10 gün için kişi başı 5 maske dağıtılacak.

Vatandaşlar son zamanlarda en çok ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır ve maskeler ne zaman teslim edilecek diye sorular sormaya başladı.

 Covid-19 önlemleri kapsamında maskelerin para ile satılmayacağı ve ücretsiz bir şekilde dağıtılacağı açıklandı. Başvurular ise e-Devlet ve ePTTAVM üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır, maskeler ne zaman teslim edilir?
 

Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Toplu alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Aynı zamanda maskelerin ücretsiz bir şekilde dağıtılacağı duyurulmuştu. Maskelerin teslim edileceği tarih ise araştırılan konular arasında bulunuyor. Peki ücretsiz maske ne zaman teslim edilecek? İşte detaylar...

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ücretsiz maske başvurusu e Devlet ve ePTTAVM üzerinden yapılacak. e Devlet ve ePTTAVM bücretsiz maske başvuru sayfasında kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor.

Aynı başvurusu sayfasında aile bireylerinizin TC Kimlik Numarası ve isim soy isimleri ile onlar için de maske talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenlik sorusunu ve verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu onayladıktan sonra en alttaki ‘Maske Siparişi Ver' butonuna basmanız gerekiyor.

E-DEVLET MASKE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

EPTTAVM MASKE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

ÜCRETSİZ MASKE NE ZAMAN TESLİM EDİLİR?

Her hafta 5 maske siparişi verilebiliyor. E devlet üzerinden gerçekleşen ücretsiz maske siparişiniz onaylandığı takdirde sipariş onay kodu görülmesi gerekmektedir. Sipariş kodunuz ile ePTTAVM sitesinden takibi yapabilirsiniz. Sürecin 3 ila 5 gün olacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 00:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin uysal
Hüseyin uysal - 2 ay Önce

Maske siparişi

Cevdet Şahin
Cevdet Şahin - 2 ay Önce

Bize gelmedi 5 gün beliyurom

SIRADAKİ HABER