More
  Ana SayfaEKONOMİGümüş Fiyatları Ne Kadar? Gümüş Fiyatları Son Durum!

  Gümüş Fiyatları Ne Kadar? Gümüş Fiyatları Son Durum!

  Altın ve dolar fiyatlarının yükselişe geçmesi ile beraber vatandaşlar gümüş fiyatlarını merak etmeye başladı. Dövizdeki yükselişin ardından gümüş fiyatları ne kadar? Gümüş fiyatları son durum gibi sorular aratılmaya başlandı.

  Değerli bir metal olan gümüş, genellikle takı olarak kullanılıyor. Altın fiyatlarının yükselmesinin ardından vatandaşın gözü gümüş fiyatlarına çevrildi. Altın ve döviz yükselirken gümüş haftaya düşüşle başladı. Sizler için gümüş fiyatları ne kadar? Gümüş fiyatları son durum nedir sorularının cevaplarını araştırdık.

  Gümüş Fiyatları Ne Kadar?

  Gümüş haftaya 6,68 TL bandında başladı. Sabah saatlerinde saat 10:00 itibarıyla gümüş 6,47 TL civarında seyretti. Gümüşün ons fiyatı ise yüzde 2.77’lik düşüş yaşadı. Bu düşüşle beraber gümüş 25,5195 bandında seyrediyor. Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’ndan alınan verilere göre; şubat ayında gümüş ithalatı 12 bin 657 kilogram olarak açıklandı. 2020 yılının aynı dönemi göre; bu yıl gümüş ithalatı 22 bin 920 kilogram olarak açıklandı. Türkiye’nin 2021 yılı Şubat ayında altın ithalatı 20220 yılının Şubat ayına göre yüzde 50,3 düşüşle 9 bin 381 kilogram olarak ilan edildi.

  En Çok Okunanlar