More
  Ana SayfaGenelGüler Işık Kimdir? Güler Işık Kaç Yaşında?

  Güler Işık Kimdir? Güler Işık Kaç Yaşında?

  Son zamanların en sevilen gündüz kuşağı programlarından biri olan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah’a bugün konuk olarak Güler Işık katıldı.Güler Işık’ı programda gören televizyon izleyicileri hemen Güler Işık kimdir? Güler Işık kaç yaşında? Güler Işık nereli? Gibi soruları aramaya başladılar. Uzun zamandır ekranlarda olmayan ünlü sanatçı bir dönem kanserle mücadele etti. Gördüğü bir rüyadan çok etkilenerek tesettüre giren Güler Işık hakkında merak edilenleri öğrenmek istiyorsanız haberimizi okumaya devam edin.

  Dişi İbrahim Tatlıses adıyla bilinen Güler Işık bu sabah Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına geldi. Türk Halk Müziği’nin usta isimlerinden biri olan Işık, hayatının bilinmeyenlerini anlattı. Bu olayın ardından Güler Işık kimdir, kaç yaşındadır? Güler Işık aslen nerelidir? sorularının cevapları herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Türk Müzik’nin ünlü ve güçlü sesi Güler Işık’ın hayat hikayesini sizler için derledik.

  Güler Işık Kimdir?

  Türk Halk Müzik’inin önemli seslerin biri olan Güler Işık, 30 Haziran 1967 tarihinde dünyaya geldi. Ünlü sanatçı aslen Şanlıurfa Sivereklidir. Güçlü ses, hayatı boyunca oyunculuk, sanat yönetmenliği ve ses sanatçılığı yapmıştır. 

  Güçlü sesi genç yaşından itibaren fark edilen Işık, babasından aldığı destekle Gaziantep Halk Evi’nde 2 sene boyunca Halk Müziği eğitimi aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra ise çay bahçelerinde programlar yapmaya başladı. Sesi dinleyenler tarafından çok beğenilen ünlü isim, 1977 senesinde Ankara’ya taşınarak yaşadığı yerden ayrıldı. 

  Ankara Radyosu’nun açtığı yarışmayı kazanan Güler Işık, kendini televizyon dünyasının içinde buldu. Bu tarihlerde Işık henüz bir kaset çıkarmamıştı. Daha sonra kendisine kaset teklifleri gelmeye başladı. Işık, sadece müzik alanında değil, aynı zamanda sinemada da kendini gösterdi. 5 sinema ve tv filmi ile bir dizide de rol aldı.

   

  En Çok Okunanlar