Göbek Yağları Nasıl Erir? Göbek Eriten Kür Tarifi - SimgoloSimgolo

30 Temmuz 2021 - 10:46

Göbek Yağları Nasıl Erir? Göbek Eriten Kür Tarifi

Son Güncelleme :

04 Mart 2021 - 10:22

Göbek Yağları Nasıl Erir? Göbek Eriten Kür Tarifi

Karantina da kaldığımız süre boyunca pek çok insanın çok kilo almaya başladım dediğini duymuş olmalısınız. Salgın nedeni ile evde kaldığımız süre boyunca hareketsiz bir hayat yaşadık ve bu yüzden kilo alımları arttı. Bu alınan kilolarda genellikle bel çevresinde yani göbekte toplanıyor. Peki, göbek yağları nasıl erir? Sizler için göbek eriten kür tarifi araştırdık. 

Göbek yağları zamanında müdahale edilmediğinde kalıcı olarak sizinle bir ömür yaşayabilir. Göbek çevresinde biriken yağlar, hem kötü bir görünüme neden olur hem de sağlık açısından olumsuz sonuçların doğmasına sebep olabilir. Bu rahatsız edici göbek yağları nasıl erir diye soruyorsanız  göbek eriten kür tarifini deneyebilirsiniz. 

 

Göbek Eriten Kür Tarifi Nasıl Yapılır?

Malzemeler: 

Az yağlı 3 yemek kaşığı süzme yoğurt

Yarım limon suyu

Yarım çay kaşığı zerdeçal ya da 1 çay kaşığı pul biber de kullanabilirsiniz. 

Yapılışı: 

Yapılması çok kolay olan bu kürü uygulamak için derin bir kabın içine yarım limon suyunu, yoğurdu ve pul biberi ekleyin. 

Daha sonra bu malzemeleri kabın içinde iyice karıştırın.

Ortaya çıkan karışımı her gece yatmadan önce tüketin. 

Bu kürü buzdolabından muhafaza etmeye özen gösterin. 

Not: 

Yazının başında da belirtiğimiz gibi hareketsiz bir yaşam nedeniyle göbek çevresinde yağlar birikir. Bu yüzden kürü uygulamanın yanı sıra spor yapmalısınız. Göbek çevresindeki yağların erimesini sağlayan pek çok egzersiz hareketi var, bunları deneyebilirsiniz. Ayrıca, günde en az bir buçuk litre su içmeye özen göstermelisiniz. Küre devam ettiğiniz süre boyunca tuzu, beyaz şekeri, beyaz ekmek, hamur işi tarzı tatlıları, kızartma ürünlerini tüketmeden beslenmelisiniz. 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.