More
  Ana SayfaGenelForrest Gump Konusu Nedir?

  Forrest Gump Konusu Nedir?

  Dünya sinema tarihinin en önemli yapımlarından biri Forrest Gump, Winston Groom tarafından 1986 yılında yazılan aynı adlı romandan esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. Forrest Gump konusu nedir? Forrest Gump oyuncuları kimlerdir?

  Hafta sonu akşamları ailenizle beraber izleyebileceğiniz en güzel filmlerden biri Forrest Gump’dır. Film içinde epik, romantik, dram ve komedi unsurlarını barındırır. Film, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin başından geçen ilginç olayları konu edinir. Yayınlandığı dönemde sanatçılar ve izleyiciler tarafından çok beğenilmiş olan yapım kendi dalında pek çok ödül almıştır. 

  Forrest Gump Konusu Nedir?

  Forrest Gump filmin hikayesinin merkezinde olan kişinin adıdır. Forrest Gump, oldukça düşük  I.Q. seviyesine sahip genç bir adamdır. Forrest Gump birgün Jenny isimli biri ile tanışır ve ona aşık olur. 

  Forrest Gump Elvis Presley, Kennedy, Nixon gibi ünlü isimlerle şans eseri tanışma fırsatı bulur. Filmde 1950’lerden 1970’lerin sonuna kadar gelişen pek çok olay konu edinilir. Gump, yine tesadüf eseri olarak Vietnam savaşına katılır ve burada Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına tanıklık eder.  

  Forrest Gump Oyuncuları Kimlerdir?

  Tom Hanks, Robin Wright Penn, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field, Rebecca Williams, Rebecca Williams, Harold G. Herthum, George Kelly, Bob Penny, John Randall, Sam Anderson, Margo Moorer, Ione M. Telech, Christine Seabrook.

   

  En Çok Okunanlar