More
  Ana SayfaGenelEvde Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır? Evde Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

  Evde Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır? Evde Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

  Cilt yaş aldıkça içindeki kolajeni kaybederek sıkılığını yitirmeye başlar. Cildin yeniden sıkılaşması için hem yediklerinize dikkat etmeniz hem de bazı bakım rutinlerini uygulamanız gerekir. Bunları yapmak için çok büyük paralar harcamanıza gerek yok.  Evde kendinizde bakım maskeleri yaparak cildinizin yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. İşte Evde sıkılaştırıcı maske nasıl yapılır? Sorusunun cevabı ve evde sıkılaştırıcı maske tarifi

  Cilt bakımının amacına ulaşması için cildin her zaman temiz tutulması gerekir. Bunların yanında bol su içilmeli, sigara ve alkolden uzak durulmalıdır. Çok yağlı besinlerde cildin hemen bozulmasına neden olur. Cildinize belli bir yaştan sonra bakım yapmanız gerekiyor. Bunun için evinizde kendi imkanlarınızda hatta mutfağınızda yer alan bazı meyve ve besinlerle bakım maskesi uygulayabilirsiniz.

  Evde kullanabileceğiniz maskelerin içine koyabileceğiniz en doğru meyve muzdur. Muzlar, cilt hücresi yenilenmesini destekler,  gözeneklerin temiz kalmasına yardımcı olur ve A vitamini  ile doludurlar. Sizler için içinde muz bulunan evde sıkılaştırıcı maske tarifi nasıl yapılır araştırdık. 

  Evde Sıkılaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?

  • 1 muz püresi
  • 1/2 çay kaşığı karbonat
  • 1/2 çay kaşığı zerdeçal tozu

  Yapılışı: 

  Maskeyi yapmadan önce cildinizi bir cilt sabunu ya da tonikle beraber temizleyin.

  Muzu alın ve çatalla ezin.

  İyice ezdiğiniz muzun içine karbonat ve zerdeçalı ekleyerek iyice karıştırın.

  Maskeyi cildinize sürerek 10 dakika kadar bekleyin.

  Sürenin sonunda cildinizden çıkarın ve uygun bir krem sürerek bakımı tamamlayın.

  En Çok Okunanlar