Evde Bitki Bakımı Nasıl Yapılır? - SimgoloSimgolo

31 Temmuz 2021 - 03:09

Evde Bitki Bakımı Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme :

01 Mart 2021 - 15:38

1

Evinize aldığınız bitki eve gelir gelmez yapraklarını dökmeye ve solmaya başladıysa üzülmeyin. Ölmek üzere olan bitkileri yeniden canlandırmanın çok kolay yolları var. Solan bitki nasıl canlandırılır? Bitki bakımı nasıl yapılır? Sizler için araştırdık.

2

Bitki bakımı için uygulamanız gereken yöntemlere uyduğunuzda bitkileriniz eskisinden daha canlı olacak ve ömürleri daha uzun olacak. Bunun dışında eğer aldığınız bitki ölüyorsa yani artık solmaya başladıysa bu yöntemler sayesinde yeniden canlanacaktır.

3

Bitkilerde haşere sorunu varsa bunun çözümü için bitkilerin yapraklarını sabunlu su ve pamuk yardımı ile temizleyin.

4

Eğer bitkinizin ölü yaprakları varsa bunlar mutlaka kesin.

5

Organik saksı tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda popüler olan hindistan cevizli saksılar bu iş için uygun olabilir.

6

Bitkileriniz için en sağlıklı su yağmur suyudur. Bitkiler genellikle çeşme suyu ile sulanır ancak bazı şehirlerde çeşmeden akan sular çok iyi olmayabilir. Bu yüzden yağmur yağdığı zamanlar bitkilerinizi dışarı çıkarın.

7

Saksı değişimi yaparken bitkinin köklerini temizlemeyi ihmal etmeyin. Bitki büyüdükçe kökleri de saksının içinde büyümeye başlar. Bazen çok fazla kökün olması bitkiye zarar verebilir.

8

Bitkileri olumsuz etkileyen en büyük sorunlardan biri saksı seçimidir. Eğer saksılarınız metal ise ve bitkiler nefes almıyorsa saksınızı mutlaka değiştirmeniz gerekiyor.