More
  Ana SayfaGenelEv Yapımı Kivi Maskesi Tarifi! Evde Kivi Maskesi Nasıl Yapılır?

  Ev Yapımı Kivi Maskesi Tarifi! Evde Kivi Maskesi Nasıl Yapılır?

  Ev  yapımı kivi maskesi ile cildinizin güzelleşmesini sağlayarak yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan kivi maskesi parlak bir cilde kavuşmanızı sağlar. Evde kivi maskesi nasıl yapılır? Sizler için araştırdık. 

  Kivi tam bir C vitamini deposudur ve cilt dostu bir meyvedir. Kivini içinde yoğun miktarda yer alan asitler cildin yenilenmesine yardım olarak teninizi tazeler. Kivini içinde yer alan asitler cilt üzerinde bulunan ve solgun görünmesine neden olan ölü derilerin soyulmasına yardımcı olur. Ayrıca yapılan kivi maskesi peeling etkisi sayesinde cildi besler. Kivi maskesi ciltte yer alan hafif lekeleri ve siyah noktaları azaltır. Cilde kolajen desteği sağlayarak esnek olmasına yardımcı olur. Bakteriyel özelliğe sahip olan kivi, sivilcelerin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

  Şimdi gelelim evde kivi maskesi yapımı içi gerekli olan malzemelere

  Kivi maskesi yapmak için tek ihtiyacınız olan şey bir adet kividir. 

  1. YÖNTEM: Bir kivinin kabuklarını soyarak iyice ezin. Ortaya çıkan kivi suyunu süzdükten sonra pamuk yardımı ile cildinize yedirin. Bu şekilde  10 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayın.
  2. YÖNTEM: Yine bir adet kiviyi soyun ve dilimlere ayırın. Daha  sonra temiz cildinize bu dilimleri yerleştirin. Yüzünüzde kivi dilimleri ile 10 dakika bekleyin. Bu süre boyunca cildiniz kivinin içinde yer alan tüm vitaminleri emerek içine hapsedecektir. 
  3. YÖNTEM: Bir kiviyi soyarak püre haline gelecek şekilde ezin. İçine bir miktar kil ekleyerek karıştırmaya devam edin. Karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Maskeyi cildinizden ılık su yardımı ile çıkarın. 

  En Çok Okunanlar