More
  Ana SayfaEKONOMİEv Sahipleri Dikkat! Ay Sonu İtibariyle Otopark Yapmak Zorunlu Olacak! Otopark Zorunluluğu...

  Ev Sahipleri Dikkat! Ay Sonu İtibariyle Otopark Yapmak Zorunlu Olacak! Otopark Zorunluluğu Ne Zaman Başlayacak?

  Geçtiğimiz günlerde yeni otopark yönetmeliğinin tamamlandığı duyurulmuştu. Dairelerin metrekareleri başına otopark yapılacağının duyurulduğu yönetmelik hakkında Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bazı önemli açıklamalar yaptı. Otopark Zorunluluğu Ne Zaman Başlayacak?

  Çevre Ve Şehircilik Bakanlığınca açıklanan yeni otopark yönetmeliğinin bu ay sonu itibariyle yürürlüğe girmesi bekleniyor. Daha önce yedi kez ertelenen yönetmeliğe göre dairelerin metrekaresi başına otopark zorunluluğu gelecek. Yeni otopark yönetmeliği hakkında açıklama yapan  Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli bilgiler vererek vatandaşları bilgilendirdi. Yeni düzenleme kapsamında tüm binalara otopark zorunluluğunun gelmesi bekleniyor.

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, otopark yönetmeliği hakkında şu açıklamaları yaptı:  “Otopark yönetmeliğiyle alakalı görüşmelerimizi yaptık. Ay sonu itibariyle yürürlüğe girecek. Bu çerçevede 80 metrekareye kadar 3 daireye bir otopark, 80-120 metrekare arası 2 daireye bir otopark, 120-180 metrekare arası her daireye bir otopark ve 180 metrekare üzeri de her bir daireye 2 otopark yapma zorunluluğu getiriyoruz.”

  İlçe Belediyelerine Otopark Yapma Zorunluluğu Geliyor!

  İlçe belediyelerine otopark yapmak zorunluluğu geleceğini anlatan Kurum “İlçe belediyelerine bölge otoparkı yapma zorunluğu getiriyoruz. Eğer parselinde vatandaş otoparkını yapamıyorsa belediyeye bununla ilgili ücretini yatırıyor. İlçe belediyelerimizde 3 yıl içerisinde bölgelerinde bölge otoparklarını yapacaklar”  ifadelerini kullandı.

  En Çok Okunanlar