More
  Ana SayfaGenelEmre Kınay Hakkında Şok Taciz İddiası! Emre Kınay'dan İddialara Açıklama Geldi

  Emre Kınay Hakkında Şok Taciz İddiası! Emre Kınay’dan İddialara Açıklama Geldi

  Emre Kınay Hakkında Şok Taciz İddiası! Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Söylemezsem Olmaz isimli programda ünlü sanatçı Emre Kınay hakkında şok iddialar ortaya atıldı. Programa telefonla bağlanan Eda Kaçar adlı kadın Emre Kınay’ın kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ve taciz ettiğini iddia etti. Olayın ardından Emre Kınay’dan açıklama geldi.

  Söylemezsem Olmaz programında bugün ekranların sevilen oyuncusu Emre Kınay hakkında çok bir suçlama ortaya atıldı. Programa telefon ile bağlanan Eda Kaçar, Emre Kınay ile sosyal medyadan tanıştıklarını, ünlü oyuncunun evinden kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ve taciz ettiğini iddia etti. Eda Kaçar program sırasında ‘3 ay gibi bir süre konuştuk, her gün görüntülü. Benim pazar günü doğum günüm vardı. Pazartesi günü görüntülü konuştuğumuzda doğum günümü kutlamak istediğini söyledi, ısrar etti. O gece gittim çünkü sabah seti vardı. Zaten çok müsait bir insan değil. Gece gitmemin sebebi buydu planlı bir şey değil.” sözlerini söyledi.

  Konuşmalarına devam eden Kaçar açıklamalarından şu sözlere yer verdi: “Eve doğum günümü kutlamak için gittim. Sakin konuşuyorduk, hiçbir şey yoktu ortada. Alkol içiyordu. Psikolojik olarak şiddet gördüm. Sakin sakin konuşurken telefonuma arkadaş gruplarından mesajlar geldi. Gereksiz tepki gösterdi telefonumu falan istedi. Anlayamadım bir anda çok agresifleşti korktum. Sonra sözlü hakaret ve sözlü taciz etmeye başladı. Ben çıkmak istedim sonra o da evden kovdu.”

  Emre Kınay’ın Avukatından Açıklama

  Bu iddiaların ardından kısa bir süre sonra Emre Kınay’ın avukatı Av. Yasemin Kumbaracıbaşı Ünüvar olayı yalanlayan bir açıklama yaptı: Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Kamuoyu Bilgilendirmesi Olarak Arz Olunur…

  Müvekkilimiz Emre Kınay hakkında bugün bir kısım basın organları aracılığıyla çıkan bir haber vesilesiyle, son dönemlerde kamunun ortak vicdani meselesi haline gelmiş olan kadın hakları konusu, bir iğfal, sömürü amacıyla kullanılmıştır.

  Kadın hakları konusu üzerinden prim elde etmeye çalışan, gerek bu şuursuz açıklamanın sahibi müfteri hanımefendi, gerekse bu iftirayla sözde basın hürriyeti dairesinde yayın yapan bir kısım organlar aleyhine gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

  İftira teşkil eden eylemler, dayanaklı ve gerçek olsaydı, şüphesiz delili olurdu yahut bugüne dek müvekkil aleyhine bir hukuki girişim söz konusu olurdu.

  Müvekkil, 25 yıldır sanat hayatını itibarla sürdüren bir birey olarak, “Bu habere inanacak biri varsa, ben kendimi zaten yıllardır anlatamamışım demektir” şeklinde üzüntüsünü dile getirmektedir. Haber, kısa ve öz olarak bir itibar suikastidir. Vakanın gerçeğini açıklamak, 21 yaşında, hayatın başında genç bir kadın olan müfterinin, mesleki ve ailevi istikbalini olumsuz etkileyebileceğinden, bu hususta müvekkil “en azından bu aşamada” susma hakkını kulllanacaktır.

  Özellikle siyasi bir figür olduktan, bir kısım basın organlarına karşı yasal haklarını “başkalarının aksine” cesurca kullanmaya  çalışan müvekkilim, ucuz bir itibarsızlaştırma saldırısı altındadır.

  Bu açıklama kapsamına ve hassasiyet talebimize aykırı şekilde haberlerin devam etmeyeceği temennisiyle, gerçekliği teyit edilmeden haber yapılmayan, kaliteli, ilkeli yayıncılığa özlemimizi dile getirmek ve bu vesileyle kamu oyunu aydınlatmak isteriz.

  Saygıyla,
  Emre Kınay Vekili
  Av. Yasemin Kumbaracıbaşı Ünüvar”

  En Çok Okunanlar