Ucuz uçak bileti bulmanın ipuçları!

Seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ya da sevdiğimiz yerlere tekrar giderek kalabalıktan uzaklaşmayı hangimiz istemiyoruz ki?

Ucuz uçak bileti bulmanın ipuçları!

Düşüncesi bile hepimize huzur veren ‘tatil’ için çok fazla birikim yapmak, bunu her yıl aynı zamanlarda gerçekleştirmek size de sıkıcı geliyorsa; hem özgür bir rota çizmek hem de tatilinizi ucuza getirmek sandığınız kadar zor değil.

Erken bilet avantajlarından yararlanın
Seyahatinizi ekonomik hale getirmenin en bilinen yollarından biri biletinizi önceden almaktır. Bayram, yılbaşı, resmi tatil gibi zamanlar, takvimde işaretlenmiş ve günü belli olan tatil dönemleridir. Eğer bu tarihlerde seyahate çıkacaksanız, tatil sürenizi ve zamanınızı daha kolay netleştirir ve biletinizi de önceden alarak indirimli hale getirebilirsiniz. Bu arada Salı günü tüyosunu vermeden geçmeyelim. Yurt içi uçuşlarda Salı günleri için uygun bilet almanız mümkün olabiliyor. Haftanın başı olması ve uçuşlara fazla talep olmaması nedeniyle, firmaların bugüne özel indirimli uçuşlarını kaçırmamak gerek.

Kampanya zamanlarını takip edin
Uçuşlarda kampanya dönemlerini takip ederek ucuz bilet almanız mümkün. Havayolu şirketlerinin farklı dönemlerde yaptığı indirimlerden yararlanarak seyahat programınızı düzenleyebilirsiniz. Uçuş firmalarının e-bülten aboneliğine kaydolarak, kampanyalardan haberdar olun. Bunun yanı sıra, havayolu şirketlerinin sosyal medya hesaplarını takip ederek de promosyonlu uçuşlardan yararlanabilirsiniz.

Seyahat planınızda esnek olun
Seyahat zamanınız belli olduğu halde rotanızı netleştirmediyseniz ve aklınızda belirsizlik varsa bunu avantaja çevirebilirsiniz. Fiyata göre arama yaparak, bütçenize uygun olan yeni yerler keşfedebilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Diğer bir seçenek de tatil zamanınız belli olmasa bile bilet araştırmak. Gitmek istediğiniz yer için biletin ucuz olduğu zamanı seçerek planınızı uyarlayın ve tatilinizi daha renkli hale getirin.

Bilet arama motorlarından faydalanın
Son zamanlarda yaygınlaşan bilet arama uygulamalarından yararlanarak avantajlı bilet alabilirsiniz. Tek tek aramak ve zaman kaybetmek yerine, güvenilir bir site sayesinde fiyat karşılaştırması ile biletinizi çok daha ekonomik şekilde almanız mümkün. Arama motoru kullanarak, birçok firmayı farklı yönleriyle kıyaslayabilir, yeni alternatiflerle tanışabilir ve ucuz bilet fırsatına daha kolay ulaşabilirsiniz. Bir de havayolu ulaşımında 18.00 – 00.00 arası ve gece uçuşlarının her zaman daha uygun olduğu notunu da paylaşalım ki, arama filtreniz için bir tavsiye olsun.

Gidiş – dönüş avantajını değerlendirin
Gideceğiniz yeri ve zaman aralığınızı belirlediyseniz sıra biletleri almakta. Gidiş – dönüş seçeneği ile alacağınız biletler çok daha uygun olabilir. Nadiren de olsa tek yön biletlerin avantajlı olduğunu da unutmamak gerek; ancak çoğu zaman gidiş – dönüş bilet almak daha ucuzdur. Her iki durumu da kıyaslayarak en uygun biletleri seçebilirsiniz. Gidiş ve dönüş biletlerini ayrı firmalardan almak da tasarruf edeceğiniz bir diğer yöntem.

Aktarmalı uçuşları deneyin
Özellikle yurt dışı uçuşlarda aktarmalı uçuşlar sandığınızdan daha ekonomik olabiliyor. Gideceğiniz ülkenin ziyaret etmek istediğiniz şehrine yakın mesafedeki alternatiflere de bir bakın. Örneğin; Avrupa’nın bir şehrine gitmek istiyorsanız, Avrupa içi ulaşımın ucuz olduğunu aklınızda bulundurun. Bu yöntemi, elbette sadece Avrupa için değil gitmek istediğiniz başka yerler için de uygulayabilirsiniz. Aktarmalı ulaşımda, farklı yerlerde kısa süreli konaklayarak seyahat rotanızı renklendirebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER