More
  Ana Sayfa3. SAYFASosyal Medyaya Damga Vuran Elmalı Davası

  Sosyal Medyaya Damga Vuran Elmalı Davası

  06.05.2020 Tarihinde Antalya Elmalı’da İki Kardeşin İstismara Uğradığı İle İlgili Olayların Ardı Arkası Kesilmeden Devam Ediyor !

  2020 Haziran ayında yaşanan olayın ardından savcılığa giden babaanne torunlarının  cinsel istismara uğradığını ve güvende olmadıklarını dile getirmişi.  Çocukların annesi  Merve A.  eşinden ayrıldıktan sonra Rahmi A.  ile evlendi.  Üvey baba ve öz annenin  para karşılığında  çocukların  cinsel istismara uğratıldığı küçük kızın  çizmiş olduğu resimlerle gün yüzüne çıktı.

  Merve A. ‘nın  ceza mahkemesinde yaptığı savunmada çocuklarının babaannesinin dolduruşuna geldiğini, böyle bir olayı ve suçlamayı kabul etmediğini  dile getirdi.  Rahmi A. ‘nın yaptığı savunmada ise  çocuklara  zarar verecek bir şey yapmadıklarını  ve suçlamayı kabul etmediğini  ileri sürdü.

  06.05.2020  olayın  açığa çıktığı tarihtir. Olayın ardından çocuklara psikososyal destek verilmeye başlandı. 16.10.2020 tarihi olayın ilk davasıdır. Ve Rahmi A. Davanın ardından  tutuklanmıştır.

  05.01.2021’tarihinde gerçekleşen mahkemede sanıkların tahliyesine karar  verilmişti. 05.03.2021 tarihinde avukatlar tarafından sanıkların tutulması gerektiği ile ilgili talepte bulunulmuştu.  21.05.2021 tarihinde  ise, sanıkların tutuklanması ile ilgili talep tekrarı istenmişti.

  Sosyal Medyada Elmalı Davası Çığ Gibi Büyüyor

  Sosyal medyada Elmalı Davası çığ gibi   büyümeye devam ediyor. İki kardeşin çizmiş olduğu resimler paylaşılarak  Twitter  Elmalı Davası ‘nın TT olması sağlandı.

  Twitter kullanıcıları, #elmalıdavası, #Elmalıda2Çocuk hastagleri ile paylaşım yapmaya devam ediyor. Yapılan paylaşımlarda  küçük kızın çizmiş olduğu  resimlerin o olmaması gerektiğini kıyaslayan tweetler sosyal medyada yayılmaya devam ediyor.

  En Çok Okunanlar