More
  Ana SayfaGündemDüzce'deki Deprem İstanbul'da Hissedildi

  Düzce’deki Deprem İstanbul’da Hissedildi

  Düzce Gölyaka, Sarıdere’de meydana gelen deprem korkuttu. Deprem dolayısıyla bir çok bina yıprandı. 6.0 şiddetindeki Düzce’deki deprem İstanbul’da hissedildi.

  Deprem Nerede Oldu?

  Düzce’de sabah saat 04.08’de gerçekleşen deprem Ankara, Sakarya, Bolu Eskişehir, Kütahya, Kocaeli Edirne ve çevre illerde epeyce hissedildi. Araştırmalara göre deprem 17 saniye sürdü.

  Deprem’den yaralı veya ölen var mı?

  Depremden kaynaklı tüm illerde toplam 50 kişinin yaralı olduğu biliniyor. Can kaybının yaşanmadığını ifade eden İçişleri bakanı Süleyman Soylu AFAD’ın çalışmalara devam ettiğini de ekledi.

  Depremden Son Gelişmeler

  Düzce’de, Sakarya’da, Bolu’da ve Zonguldak’ta şiddetli deprem dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi. AFAD ile beraber Kızılay ekibi de bölgeye sevk edildiği öğrenilen bilgiler arasında. Son alınan haberler doğrultusunda bir kişinin can havliyle kendini birinci kattan aşağı attığı ve durumu ağır olduğu, Karadeniz Ereğli’de bir binanın yıkıldığı da iletildi.

  Depremden dolayı perişan olan vatandaşa battaniye, çadır, mobil baz istasyonu sevk edildiği de biliniyor. Yaralılara acil şifalar diliyoruz, herkese geçmiş olsun…

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Çok Okunanlar

  Gözden Kaçmasın