More
  Ana SayfaGÜNDEMDubai’de Patlama Meydana Geldi

  Dubai’de Patlama Meydana Geldi

  Dubai’de Neden Patlama Meydana Geldi? Konteynırın İçerisinde Kimyasal Madde Mi Vardı?

  Birleşik Arap Krallıkları Dubai’de patlama meydana geldi. Bir hafta içinde üç büyük patlama oldu. Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan’nın başkenti Bakü’de gözle görülebilen yirmi saniyelik volkanik patlama  meydana gelmişti. Patlamanın Cebel Ali Lima’nın da olduğu ancak nedenin ise henüz bilinmediği açıklandı. Dubai Devlet Medya Ofisi, limanda konteynırın patlaması sonucu yangının çıktığını açıkladı. Çıkan yangında ölen ya da yaralanın olmadığı tespit edildi.

  Çıkan yangının görüntüleri sosyal medyaya yayıldı. Dehşet verici anlar telefon kameraları ile sosyal medyada gündem yarattı. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için müdahale ettiği anlar insanlar tarafından çekildi. Patlamada yangın topunun oluştuğu anlar kamera görüntülerine yansıdı.

  Konteynırın İçerisinde Kimyasal Maddelerin Olabildiği Bu Sebeple Patlamanın Yaşandığı Açıklandı

  Ortadoğu’nun en büyük limanlarından birisi Cebel Ali Limanı’nda  DP World tarafından işletilen limanda, dünyanın en büyük gemilerinin yanaşabileceği genişleyen dört konteyner terminali bulunmaktadır. Polisler tarafından yapılan araştırmalara göre 130 konteynırın 3’ünde yanıcı madde bulunduğu tespit edildi.

  En Çok Okunanlar