More
  Ana SayfaSAĞLIKDiş ağrınıza iyi gelecek doğal yöntemler

  Diş ağrınıza iyi gelecek doğal yöntemler

  Ağız ve diş sağlığı bütün vücudun sağlığı açısından en önemli başlangıç noktasıdır denebilir. Ağız ve diş sağlığınıza önem vermezseniz genç yaşlarda büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Dişçilere büyük önemli miktarlar ödemek zorunda kalmayın. Şekerli yiyecek ve içecekler ağız ve vücut sağlığınız açısından iyi sonuçlar doğurmaz. Bu besinler dişlerinizin çürümesine neden olan bakterilerin üremesine olanak veren bir ortam oluşturur.

  Bu tarz besinler tükettiğiniz zaman dişlerinizi hemen temizlemelisiniz. Bu haberimizde karşılaştığınız diş ağrılarıyla doğal yolla nasıl baş edersiniz onları anlatacağız.

  Gün içerisinde minimum 2 defa ve 2 dakika boyunca dişlerinizi yumuşak bir diş fırçası fırçalayın. Ekstra bir durumla karşılaşmadığınız sürece bu yöntemleri kullanmak zorunda kalmazsınız.

  Yağ ile gargara

  Hindistancevizi yağı ya da zeytinyağı ile gargara yaptığınız zaman bakterilerin sayısı azalacağından ağrılarınızda azalma olur. 2 yemek kaşığı yağ ile 15-20 dakika ağzınızı çalkalayın.

  Zencefil

  Zencefil kökünü temizleyin ve gece suda bekletin. Ağzınızı bu su ile çalkalayın.

  Çay torbası koyun

  Siyah çay torbasını dişinize koymak ağrınızı dindirecektir. İçeriğindeki tein maddesinin ağrı azaltıcı bir etkisi vardır.

  Sarımsak

  Bir ya da iki diş sarımsak çiğneyerek diş ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Sarımsak tozunu, tuz ile karıştırarak dişinize basmanın da yararı olacaktır. Birkaç gün uygularsanız diş ağrılarınız kaybolacaktır.

  Guava yaprakları

  İki ya da üç tane guava yaprağını çiğneyin. Ya da guava yapraklarını kaynatıp suyu ile gargara yapın ve diş ağrınızı hafifletebilirsiniz.

  Nane yaprakları

  Yapmanız gereken tek şey, taze nane yapraklarını çiğnemek.

  Tuz ve karabiber

  Şaşırabilirsiniz fakat tuz ve karabiber güçlü anti bakteriyel etkiye sahiptir. Eşit miktarda tuz ve karabiberi çok az su ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ağrıyan dişinize bastırın ve ağrınız hafiflesin.

  Karanfil

  İki ya da üç tane karanfili ezip zeytinyağı ile karıştırın ve ağrıya bölgeye bastırın. Ağrınız geçecektir. Karanfil yağını direkt damlatmayı da tercih edebilirsiniz.

  Soğan

  Soğanı dilimleyin ve güzelce çiğneyin. Soğanın içeriğindeki anti mikrobik özellikler ağzınızda bulunan zararlı mikropları öldürür. Bir süre çiğneyin ve ağrınız geçsin.

  Çürük ağrısı için zerdeçal

  Birkaç damla hardal yağını, yarım çay kaşığı zerdeçal ile koyu bir kıvama gelene kadar karıştırın. Ardından çürük dişin üzerine uygulayın.

  En Çok Okunanlar