More
  Ana SayfaGÜNDEMDeep Nostalgia Nedir? Deep Nostalgia Nasıl Kullanılır?

  Deep Nostalgia Nedir? Deep Nostalgia Nasıl Kullanılır?

  Gün geçmiyor ki sosyal medyada yeni bir uygulama trend olmasın. Son günlerin en çok indirilen ve sevilen uygulamalarından biri de Deep Nostalgia’i oldu. Peki, Deep Nostalgia nedir? Deep Nostalgia nasıl kullanılır?

  MyHeritage’ın bir uygulaması olan Deep Nostalgia deepfake teknolojisi kullanarak hazırlandı. Uygulamanın amacı ‘atalarınızın‘ fotoğraflarını canlandırmak. Deep Nostalgia kısa sürede yoğun bir ilgi gördü ve uygulamayı kullanalnarın sayısı hızla arttı. Uygulamayı ilk kez duyanlar Deep Nostalgia nedir? diye sorarken indirenler Deep Nostalgia nasıl kullanılır? diye sormaya başladı. İşte sizler her iki sorununda cevabı.

  Deep Nostalgia Nedir?

  Aslına bakılırsa Deep Nostalgia bir aile ağacı oluşturmanıza yardımcı olan farklı bir uygulama. Deep Nostalgia fotoğraflarınızı canlandırarak sanki fotoğraftaki yüzler hareket ediyormuş gibi gösteriyor. Uygulamayı indirenler bunu genellikle kaybettikleri yakınlarının fotoğrafları için kullanıyorlar.

  Siteye hayatını kaybetmiş yakınlarınızdan birinin fotoğrafını koyuyorsunuz ve fotoğraflar hareket ediyor. Tamamen ücretsiz olarak indirilen uygulamaya İsrailli şirket ‘Deep Nostalgia’ adını vermiş. Uygulamanın kötüye kullanılmasını engellemek için ses özelliği konmamış. Şirket, bazı insanların ürkütücü‘, bazı insanların ise ‘büyülü‘ bulacağı uygulamanın nostaljik amaçla yapıldığını açıklayarak  kullanım amacının ‘sevgili atalarınızı hayata döndürmek için‘ olduğunu anlattılar.

  Deep Nostalgia Nasıl Kullanılır?

  Siteye girdiğinizde karşınıza  Fotoğraf Yükle butonu çıkıyor. Butona basarak istediğiniz fotoğrafı yüklüyorsunuz. Yükleme işlemi yaklaşık 30 saniye kadar sürüyor. Bir süre sonra fotoğrafınız hareket etmeye başlıyor. Fotoğraflar gülümseyen sağa sola dönen hareketli videolara dönüşüyor. Bu işlem için siteye üye olmanız lazım. Site ücretsiz bir hizmet sunuyor. Ancak, 15. kullanımdan sonra ücret istiyor. İsterseniz MyHeritega’ın Apple Store ve Google Play Store mobil uygulamalarını yükleyerek de uygulamandan yararlanabilirsiniz.

   

  En Çok Okunanlar