More
  Ana SayfaMAGAZİNCüneyt Arkın Kimdir? Cüneyt Arkın Kaç Yaşında?

  Cüneyt Arkın Kimdir? Cüneyt Arkın Kaç Yaşında?

  Cüneyt  Arkın eşi Betül Arkın’a olan aşkını sosyal medyadan dile getirdi. Arkın yaptığı paylaşımda “Hiçbir şeyden korkmadığım kadar eşimi kaybetmekten korkuyorum. açıklaması yaparak hayranlarını duygulandırdı. Bizde sizler için Cüneyt Arkın’ın eşine olan aşkını anlattığı paylaşımları derledik ve Cüneyt Arkın kimdir? Cüneyt Arkın nereli? Cüneyt Arkın kaç yaşında? Sorularının cevaplarını araştırdık. 

  Cüneyt Arkın sosyal medyayı aktif kullanan isimler arasında. Usta sanatçı her fırsatta eşi Betül Arkın’a olan aşkını sosyal medyadan haykırarak dile getiriyor. Arkın, verdiğini röportajlarda ve yaptığı açıklamalarda eşi için o benim cennetin ifadesi sık sık kullanıyor. Sanatçı son yaptığı paylaşımda ise  “Hiçbir şeyden korkmadığım kadar eşimi kaybetmekten korkuyorum. Karımı, canımı, bebeğimi, Betül’ümü kaybettiğim an ben de yok olurum.” açıklamasında bulundu. Arkın’ın paylaşımı karşısında duygulanan hayranları “Ne kadar güzel hala göz göze, diz dize olmak. Allah size upuzun, el ele bir ömür nasip etsin. Güzel sevmek gerek tıpkı sizler gibi.. Örneksiniz bizlere…”  gibi yorumlar yaparak bu aşka tanıklık ettiler. 

  Cüneyt Arkın geçtiğimiz yıl yine yaptığı bir paylaşımda “Ölümden korkmuyorum. Sadece Betül’den evvel ölmek isterim. Allah göstermesin onun yokluğunu, yalnız kalmak istemem. Bir günlüğüne bir yere gittiğinde bile onu çok özlüyorum. Onsuz bir günü bile düşünemiyorum ya!” diyerek eşine olan sevgisini dile getirdi. 

  Cüneyt Arkın Kimdir? 

  Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır olan Cüneyt Arkın, 8 Eylül 1937 Karaçay, Odunpazarı, Eskişehir’de dünyaya gözlerini açtı. Cüneyt Arkın’ın babası Kurtuluş Savaşı’na katılmış olan Hacı Yakup Cüreklibatur’dur. Usta sanatçı çocukluk ve gençlik yıllarını Eskişehir’de geçirdi. Liseyi Eskişehir Atatürk Lisesi bitirdi daha sonra İstanbul Tıp Fakültesini kazanarak 1961 yılında  mezun oldu.

  Cüneyt Arkın 1964 yılında ilk evliliğini meslektaşı olan Güler Mocan ile yaptı. Arkın’ın bu evlilikten 1966 yılında kızları Filiz isimli bir kız çocuğu sahibi oldu. Güler Gonca’dan boşanan Arkın, 1968 yılında Betül (Işıl) Cüreklibatur ile dünya evine girdi. Cüneyt Arkın’ın,bu evlilikten de Kaan ve Murat adlarında iki çocuğu bulunuyor. 

  Cüneyt Arkın,Eskişehir’de, yedek subay olarak askerliğini yaptığı sıralarda Şafak Bekçileri  filminin çekimleri yapılırken yönetmen Halit Refiğ’in dikkatini çekti. 

  Usta sanatçı, askerliğini bitirdikten sonra Adana ve civarında doktorluk yapmaya başladı. Bu sırada 1963 yılında Artist dergisinin yaptığı yarışmasında dereceye girerek birinci oldu.

  Arkın daha sonra oyunculuk yapmaya yöneldi ve 1964 yılında oynadığı Gurbet Kuşları filminin finalindeki kavga sahnesi, sanatçının kariyerinin farklı bir şekilde yönlenmesini sağladı. 

  En Çok Okunanlar