More
  Ana SayfaDÜNYACharlie Hebdo'nun Kapağı Büyük Tepki Çekti!

  Charlie Hebdo’nun Kapağı Büyük Tepki Çekti!

  Hazırladığı kapaklarla hem ülkemizde hem de dünyada gündemden düşmeyen Charlie Hebdo dergisi yine tartışma yaratan bir kapağa imza attı. İngiltere Kraliçesi ve Magen Markle’ın yer aldığı kapakta George Floyd olayına gönderme yapıldı. Kapağın sosyal medyada yayılmasının adında Charlie Hebdo büyük tepki çekti. Kapak, İngiltere ve Fransa arasında iplerin gerilmesine yol açtı.

  Dünya kamuoyunda sık sık tartışmalara neden olan dergi Charlie Hebdo, bu kez yeni bir tartışmanın yolunu açtı. Yaptığı kapaklarla sürekli gündeme gelen dergi, bu ayki sayısında son günlerin en popüler konularından biri olan Megan Markle’in iddialarını konu aldı.

  Geçtiğimiz hafta Megan Markle, dünyaca ünlü televizyoncu Oprah Winfrey programına konuk olmuştu. Markle oğluna ten renginin koyu olmasından endişe edildiği için prens unvanı verilmediğinden bahsetmişti. Bu açıklamanın ardından kraliyet ailesi ırkçıklık tartışmalarının odağına oturdu.

  Konunun dünya basınında yer bulmasının ardından Charlie Hebdo konuyu kendi kapağına taşıdı. Kapakta yer alan çizimde Kraliçe Elizabeth, polis tarafından öldürülen George Floyd’un yaşadığı boğulma anı gibi dizini Megan Markle’ın boğazına bastırarak üstüne çıkmış bir durumda çizildi.

  Derginin kapağının üst bölümünde  “Meghan neden Buckingham’da ayrıldı” sorusu soruluyor. Megan Markle’ın ağzından çıkan konuşma balonunda ise “Çünkü artık nefes alamıyorum” yazıyor.

  En Çok Okunanlar