More
  Ana SayfaGenelCemal Hünal Kimdir?

  Cemal Hünal Kimdir?

  Adını Issız Adam filmi ile duyuran Cemal Hünal daha sonra katıldığı Survıvor yarışması ile tekrar gündeme geldi. Cemal Hünal Survıvor yarışmasından ayrılmasının ardından sürpriz bir kararla bu sezonun en popüler dizilerinden olan Sadakatsiz dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Cemal Hünal Sadakatsiz kadrosuna dahil olmasıyla dizide nasıl bir karaktere hayat vereceği merak konusu oldu. Cemal Hünal kimdir? sorusunun cevabını sizler için araştırdık. 

  Cemal Hünal 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Hünal, lise eğitimi almak için Saint Benoit Fransız Lisesi’nde iki yıl okudu. Ancak daha sonra yaşadığı disiplin sorunu nedeniyle ailesi tarafından İskoçya’ya, Gordonstoun International Summer School isimli okula gönderilerek eğitimi tamamlaması sağlandı. 

  Liseyi bitirmesinin ardından Londra’da tasarım okumaya gitti. Belli bir  süre burada yaşadıktan sonra  oyunculuk eğitimi için Los Angeles’a taşındı.

  Ucla Extension’da, Santa Monica College’de ve London Film School gibi önemli okullarda tiyatro ve sinema eğitimi aldı. 

  Aldığı oyunculuk eğitimlerinin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli yapımlarda rol aldı. 

  Asıl büyük ününü Çağan Irmak’ın yönettiği Issız Adam filmindeki rolü ile kazandı. 

  Sonra yine Çağan Irmak’ın yönettiği Ulak filminde yer aldı. Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam dizisindeki Murat rolünü daha iyi canlandırmak için Osmanlı tekniğine dayalı dövüş eğitim aldı.

  Cemal Hünal, 2011 yılından beri Lale Cangal ile evlidir ve bu evlilikten Doğan Atilla Hünal adında bir çocuğu vardır.

  En Çok Okunanlar