Cedi Osman Instgram ve Twitter Hesaplarını Kapattı - SimgoloSimgolo

15 Temmuz 2021 - 02:45

Cedi Osman Instgram ve Twitter Hesaplarını Kapattı

Son Güncelleme :

12 Temmuz 2021 - 11:31

Cedi Osman Instgram ve Twitter Hesaplarını Kapattı

Cedi Osman Kimdir? Türkiye- Yunanistan Maçı Kaç Kaç Bitti? Cedi Osman’nın Sosyal Medya Açıklaması Nedir? 

FIBA Olimpiyat elemelerinde  Türkiye Milli Basketbol Takımı’nın Yunanistan’a karşı kaybetmesi sonucunda basketbolcu Cedi Osman,  sosyal medyada yapılan yorumlara karşılık sosyal medya hesaplarını kapattı. Türkiye – Yunanistan final maçında  81-63 yenildi. Türkiye final maçından sonra şampiyonluk fırsatını kaybetti. NBA’dan sonra gelen yıldızlara rağmen Cedi Osman, Ersan İlyasova ve Furkan Korkmaz’a büyük tepkiler geldi.

Cedi Osman, Yunanistan maçının ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada “İlk kez giydiğim günden bu yana Ay-Yıldızlı formanın bende hep ayrı bir değeri olmuştur. Ne zaman bu şanlı formayı giyme fırsatı olsa hep koşa koşa ve ilk günkü heyecanla katıldım kamplara. Olimpiyat en büyük hayalimizdi, çok istedik, çok inandık, çok çalıştık… Ama olmadı. Gece yarıları kalkıp bizi ekran başında desteklediniz; hedefimiz sizlere o mutluluğu yaşatmaktı, yapamadık. Başarıda nasıl mutluluktan payımıza düşeni alıyorsak, başarısızlıkta da sorumluluğu almak gerektiğine inanırım hep. Kendi adıma size bu mutluluğu yaşatamadığımız için özür dilerim, hakkınızı helal edin. Çok yetenekli, her biri çok karakterli bir yeni jenerasyon yetişiyor. El ele çok büyük başarılara imza atacağımızı biliyorum. Siz bu takıma inanmaya devam edin. Ve bilin ki bu şanlı formayı giyen bu ülkenin her genci, terinin son damlasına kadar mücadele etmeye devam edecek…” sözleriyle sosyal medyadan bir süre uzak duracağını sevenlerine bildirdi.

Cedi Osman Kimdir? 

8 Nisan 1995 Makedonya  doğumlu Cleveland Cavaliers forması giyen Türk profesyonel basketbolcudur. Anadolu Efes tarafından keşfedildiğinde 13 yaşındaydı. 2007 yılında Anadolu Efes’in alt yapısında oynamaya başladı. Profesyonel kariyerine 2011 yılında başlayan profesyonel basketbolcu 2011 yılında Efes’in ikinci ligdeki pilot takımı Pertevniyal’de başladı. Aynı yıl Pertevniyal’in genç takımıyla birlikte Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası’nda şampiyonluk elde etti. Cedi, Türkiye millî basketbol takımı formasını ilk kez İspanya’da düzenlenen 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’nda giydi.

 

 

 

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.