More
  Ana SayfaGenelÇamaşırlar Nasıl Beyaz Olur? Beyazlar Nasıl Yıkanır?

  Çamaşırlar Nasıl Beyaz Olur? Beyazlar Nasıl Yıkanır?

  Beyaz çamaşırlar ne kadar çok yıkanırsa yıkansın bir süre sonra grileşmeye ve rengini kaybetmeye başlar. Beyaz çamaşırların her zaman kar beyaz olmasını isteseniz bile bu durum bazen mümkün olmuyor. Sizler için çamaşırlar nasıl beyaz olur? ve beyazlar nasıl yıkanır? sorularının cevabını araştırdık.

  Beyaz çamaşırların her zaman beyaz kalması için uymanız gereken bazı kurallar var. Eğer beyaz çamaşırlarla renk tonlarının benzer olduğunu düşünerek grilerle beraber yıkarsanız renklerini kaybederler. Bu nedenle beyaz çamaşırları her zaman beyazlarla yıkamanız gerekiyor. Çamaşırları beyazlatmak için kimyasallardan yararlanabilirsiniz. Ama, isterseniz çok doğal yollarla çamaşırlarınızı kolaylıkla beyazlatabilirsiniz.

  Beyaz çamaşırlarınızın her zaman kalmasını istiyorsanız iki kere giydikten sonra çamaşırlarınızı mutlaka yıkayın. Beyaz çamaşırlarınızın kirlenmesini beklemeyin sürekli beyaz kalmaları için sık sık yıkayın. Beyazları uygun bir programda yıkamalısınız ve uygun deterjan kullanmalısınız. Bunları uygulamanın yanında size vereceğimiz bazı tavsiyelerle çamaşırlarınızın her zaman beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz.

  Çamaşırları Beyazlatmak İçin Aspirin Kullanın

  Çamaşırlarınızı beyazlatmak için ağrı kesici olarak kullanılan aspirinden yararlanabilirsiniz. Çamaşır makinenizin deterjan bölümüne bir ya da iki adet aspirin atın. Ya da beyazlatmak istediğiniz kıyafetinizi aspirinli suyun içinde bekletin.

  Çamaşırları Karbonat İle Beyazlatın

  Çamaşırları karbonatlı suyun içinde bekleterek kolaylıkla beyazlatabilirsiniz. Çamaşırlarınızı sıcak karbonatlı suyun içinde bekletirseniz beyazladıklarını göreceksiniz. Bunun dışında karbonatı çamaşır makinenizin deterjan gözüne koyarak çalıştırabilirsiniz.

  Elma Sirkesi İle Beyazlatın

  Çamaşırlarınızı beyazlatmak için uygulayacağınızın en kolay yöntemlerden biri elma sirkesi ile yapılan yıkama işlemidir. Bunun için beyazlatmak istediğiniz çamaşırlarınızı elma sirkeli suyun içinde bekletin. Daha sonra çamaşırlarınızı çamaşır makinenizin içine koyun ve yıkayın.

   

  En Çok Okunanlar