Cahit Bağcı Azerbaycan Büyükelçiliği'ne Atandı! Cahit Bağcı Kimdir? - SimgoloSimgolo

3 Nisan 2021 - 20:52

Cahit Bağcı Azerbaycan Büyükelçiliği’ne Atandı! Cahit Bağcı Kimdir?

Son Güncelleme :

03 Nisan 2021 - 15:52

Cahit Bağcı Azerbaycan Büyükelçiliği’ne Atandı! Cahit Bağcı Kimdir?

Eski Ak Partili Milletvekili Cahit Bağcı Azerbaycan büyükelçiliğe atandı. Cahit Bağcı’nın Resmi Gazete’de yayınlanan kararın ardından Azerbaycan büyükelçiliğine atandığı öğrenildi. Bağcı, daha önceden Ak Parti’de üç dönem milletvekilliği yapmıştı. Cahit Bağcı kimdir?

Eski Ak Partili Milletvekili Cahit Bağcı Resmi Gazete yayınlanan bir yazı ile Azerbaycan büyükelçiliğine atandı. Bağcı, alınan kararın ardından Twitter’dan bir açıklama yayınladı.

Bağcı, açıklamasında “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Daimi Üyeliği görevinden dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye Büyükelçi olarak atandım. Bizi bu onurlu ve şerefli görevlere layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ederim. Destekleri için Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu ‘na çok teşekkür ederim. Köklü dostluk ve kardeşlik ruhuyla ve aşk ile bir işçi arı gibi çalışacağız” sözlerine yer verdi.

Cahit Bağcı Kimdir?

Cahit Bağcı, 5 Haziran 1964’te Çorum’un Osmancık ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Doktorasını İngiltere’nin Manchester Üniversitesi’nde tamamladı. Üç dönem Ak Parti milletvekilliği yapan Bağcı, AK Parti’de Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmıştır.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.