More
  Ana SayfaMAGAZİNBülent Ersoy Kürk Yüzünden Eleştirildi!

  Bülent Ersoy Kürk Yüzünden Eleştirildi!

  Bülent Ersoy kürk alarak hem ünlü isimlerin hem de halkın eleştiri oklarının hedefi oldu. Bülent Ersoy’un aldığı kürkün 450 bin lira değerinde olduğu ve kürkün yapımında 55 tilkinin öldürüldüğü söylendi. Ersoy ise eleştirileri kabul etmeyerek kürkü 5 yıl önce aldığını açıkladı. Bu olayın ardından Burçin Terzioğlu ve Yonca Evcimik gibi isimler ünlü isme tepkilerini göstermek için sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptı.

  Bülent Ersoy kürk alarak hayvanseverlerin tepkisini çekti. Diva daha öncede satın aldığı pahalı kürtler nedeniyle eleştirilmişti. Geçtiğimiz gün sosyal medyada Bülent Ersoy’un kürtlü bir fotoğrafı paylaşıldı. Bu olayın ardından konu sosyal medyada tartışıldı. Ünlüler alınan kürke tepki gösterdi. 450 bin lira değerinde olduğu ve yapımı için 55 gümüş tilkinin öldürüldüğü iddia edildi. 

  Diva, daha öncede  bir kürk dükkanında 40 bin TL’lik kürk yaptırarak yine tepkileri üzerine çekmiş sonrasında kürklerini  Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na vereceğim açıklaması yapmıştı. Ancak, bir süre sonra dernek “Değerlerimiz adına bu bağışın kabul edilmesi mümkün değildir”  yanıtı vermişti.

  Ersoy’a bazı ünlü isimlerden de tepki gecikmedi.  

  Burçin Terzioğlu Bülent Ersoy kürt olayı için isim vermeden sosyal medya hesabından kürt alanları eleştiren bir mesaj paylaştı. Terzioğlu mesajında “Bir kürk manto için en az 50-60 hayvanın katledildiğini bilip de kürk giymeye devam ediyorsanız, ciddi bir vicdan sorununuz olduğunu söylemek mümkün.” açıklamasını yaptı.

  Diğer ünlü isimlerde paylaştıkları mesajlarla Ersoy’u eleştiri yağmuruna tuttular: Yorumcu Ceylan Ertem Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Korkunç!!!”  diyerek olaya tepkisini gösterdi. Hayvansever kimliği ile bilinen Yonca Evcimik ise şunları paylaştı: “Nasıl katledildiklerini bile bile giymek, hem de zavallı hayvanların üzerinden prim yapmak… Allah ıslah etsin” 

  Gazeteci Enver Aysever de kürke tepki göstererek Bülent Ersoy’un kürklü fotoğrafının üzerine  “katil” notunu düştü. Diğer yandan şarkıcı Kıraç, bir sosyal medya kullanıcısının “Ölünce 55 tilkiyi doyurur” sözünü paylaştı. 

  Bülent Ersoy’dan İddialara Cevap Geldi

  Bülent Ersoy hakkında ortaya atılan iddialara bir süre sonra cevap vererek sosyal medyada yer alan fotoğrafın eski olduğunu dile getirdi. Ersoy açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Külliyen yalan! Beni karalamak için yapılan bir kampanya bu… Haberde kullanılan fotoğraf eski…Daha önceki yıllarda verdiğim sözü tutuyorum ve o günden beri yeni kürk almıyorum.”

  En Çok Okunanlar