Herkesin iyi-kötü birçok özelliği oluyor, bazıları sonradan kazanılanlardan oluşurken bazıları ise genetik olabiliyor. İşte en kötü genetik özellikler:

1Aldatma

Dopamin hormonu vücudumuzda tatmin olma duygumuzun hormonudur. DRD4 ismindeki gene sahip olan kişilerde ise durum biraz farklılaşıyor. Genetik olarak miras kalan DRD4 geni ile sevgilinizi aldattığınız zaman dopamin hormonu salgılanmasına sebep oluyor.

2İsraf

Gereksiz alışveriş, pahalı ürün sevdası, marka takıntısı gibi nedenlerle israf ettiğini düşünenlere bir haberimiz var. Yapılan araştırmalar sonucu israf etmemizin genetik nedenleri olduğunu söylüyor. Ergenlik çağına kadar ailenin para hakkındaki tutumu da bu özelliğimizin gelişmesinde büyük önem teşkil ediyor.

3Çok konuşmak

Çok konuşanlar hatta abartıp geveze diye anılanlar… Artık çekinmenize gerek kalmadı. Araştırmalar genetik olarak çok konuşmanın mümkün olduğunu söylüyor!

4İntihara meyilli olma

Araştırmalar RGS2 genine sahip olan kişilerde daha fazla intihar oranı olduğunu gösteriyor. Bu gene sahip kişilerin atalarının intihara meyilli ya da teşebbüs etmiş kişiler olduğu ifade ediliyor.

5Kötümserlik

ADRA2B isimli gen insanları kötü düşünmeye itiyor. Ruh halimizi kötü şekilde etkilemeye müsait olan bu gen ailenizden size miras kalmış olabilir.