More
  Ana SayfaEKONOMİBorsa İstanbul'da İşlemler Durduruldu!

  Borsa İstanbul’da İşlemler Durduruldu!

  Borsa İstanbul’da İşlemler Durduruldu! Yaşanan ekonomik dalgalanmalarla beraber Borsa İstanbul’da işlemler ikinci kez durdu. Borsa İstanbul AŞ, saat 10.38 itibarıyla işlemlerin geçici olarak yeniden durdurulduğunu ilan etti.

  Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaşanan geçici işlem durdurma gelişmesini açıkladı. Borsa İstanbul’un Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi ikinci kez devreye girdi. Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi’nin ikinci kez devreye saat 10.38 itibarıyla girdi. Yapılan açıklamada Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemlerin geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

  Bunların dışından açıklamadan şu ifadelere yer verildi: “Pay Piyasasında sürekli işlem yöntemi uygulanan paylar, gayrimenkul yatırım fonları, girişim sermayesi yatırım fonları ve gayrimenkul sertifikalarında saat 10.58.20’de tek fiyat emir toplama, 11.03.20’de eşleştirme yapılacak ve 11.08.20’den itibaren işlemlere kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edilecektir. Pay Piyasasında tek fiyat işlem yöntemi uygulanan paylarda saat 10.58.20’de tek fiyat emir toplama yapılacak ve 11.08.20’dan itibaren seans kaldığı yerden devam edecektir.

  Varant, sertifika, BYF ve yeni pay alma hakkı kuponu sıralarında işlemler 11.08.20’den itibaren kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edecektir. VİOP’taki Pay ve Pay Endekslerine dayalı sözleşmeler ile BAP Pay Senedi Repo Pazarı’nda işlemler de saat 11.08.20’de yeniden başlayacaktır.”

  En Çok Okunanlar