More
  Ana SayfaGÜNDEMBirol Güven Rasim Öztekin'in Vefatının Ardından Açıklama Yaptı! Birol Güven Kimdir?

  Birol Güven Rasim Öztekin’in Vefatının Ardından Açıklama Yaptı! Birol Güven Kimdir?

  Usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Rasim Öztekin’in ani vefatı herkesi yasa boğdu. Vefatının ardından beraber çalıştığı ünlü yapımcı ve senarist Birol Güven Rasim Öztekin’in vefatından önce kendisine attığı son mesajı paylaştı.

  Geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat eden Rasim Öztekin, tüm sevenlerini üzdü. Rasim Öztekin’in ölümüyle sarsılan rol arkadaşları ve Seksenler dizisi yapımcısı Birol Güven büyük üzüntü duydular. Birol Güven, Rasim Öztekin’in hayatını kaybetmeden önce kendisine yolladığı son mesajı paylaştı.

  Mesajı Öztekin’in kalp krizi geçirmeden 20 dakika önce paylaştığı ortaya çıktı. Güven sosyal medyadan yayınladığı mesajında “Rasim Öztekin kalp krizi geçirmeden 20 dakika önce bana aşağıdaki mesajı ve şiiri göndermişti. Mekanın cennet olsun” açıklamasını yazdı.

  Öztekin’in Güven’e yazdığı mesaj ise şöyle:  “Günaydın patron. Umarım iyisindir. Pazar günü için güzel bir şiir gönderiyorum biraz nostalji… ‘Seksenler’de de kullanılabilir.”

  Birol Güven Kimdir?

  Ünlü yapımcı Birol Güven 1 Mayıs 1964’te Kocaeli Darıca’da dünyaya geldi.

  Birol Güven, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dilbilim bölümünden mezundur. Okulunu bitirdikten sonra kısa bir süre öğretmenlik yaptı. Daha sonra turizm sektöründe tur operatörü olarak çalıştı. Öğrencilik yıllarında başladığı öykü yazma alışkanlığını çalışma yaşamında da sürdürdü. Yıllarca devam ettirdiği hobisini 1997 yılında profesyonelce yapmaya başladı.

  MinT Motion Pictures adında bir şirket kurdu. Şirketini kurduktan sonra 2 binden fazla bölümlük 50 televizyon dizisine imza atarak büyük bir başarı elde etti. Hayata geçirdiği projeler arasında yayınlanan Çocuklar Duymasın Türk halkı tarafından büyük beğeni topladı. Televizyon projelerinin yanında sinema filmi projelerine de imza attı.

  En Çok Okunanlar