More
  Ana SayfaGÜNDEMBir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Konusu Ne? Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekildi? Bir...

  Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Konusu Ne? Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekildi? Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları Kimler?

  Son zamanlarda yeni dizi projelerine öncelik verildi. Pandemiden etkilenen dizi sektörü alınan tedbirler kapsamında yeniden hareketlenmeye başladı. Yeni diziler ekranlara gelmeyi sürdürüyor. Bunlardan en yenisi ise TRT 1 ekranlarına 1 Nisan 2021 tarihi ile gelmeye başlayan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi oldu. Yeni bir dönem dizisi olan yapım izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Konusu Ne? Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekildi? Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları Kimler?

  TRT 1’in en iddialı yapımlarından biri olması beklenen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin izleyicileri ekrana kitlemesi bekleniyor. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Kıbrıs Savaşı yıllarında adada yaşanan zulümler ve savaşlar anlatacak. Dizi 2021 yılı içinde çekilen ve ekranlara taşınan unutulmaz yapımlardan biri olma yolunda ilerleyecek. Dizinin farklı konusu ve iddialı oyuncu kadrosu ile büyük beğeni toplaması bekleniyor. Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Konusu Ne? Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekildi? Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları Kimler?

  Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Konusu Ne? Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekildi?

  Kıbrıs Savaşı yıllarında adada yaşayan Türklerin uğradıkları zulümleri ve savaş yıllarında yaşanan acıların anlatıldığı dizi, olayları insani ve siyasi boyutları ile ele alarak izleyici ile buluşturacak. Pek çok sahnesinin Kıbrıs’ta çekileceği dizide 1963 yılında Kıbrıs’ta yaşayan Dereli ailesinin tarihe Kanlı Noel olarak geçen Rum saldırılarının ardından adada yaşadıkları olaylar anlatılacak. Aile üyeleri savaş sırasında birbirinden ayrı düşecek. Daha sonra dizinin önemli kahramanlarından olan Kemal Dereli, zorunlu olarak Türkiye’ye göç ettirilecek ve göç yolunda diğer Türklerin lideri gibi davranacak.

  Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları Kimler?

  Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken bir yapım. Dizinin başrollerini Ahmet Kural ve Pelin Karahan üstleniyor. Dizide Serkan Çayoğlu, Gülper Özdemir, Tayanç Ayaydın, Devrim Saltoğlu, Hasan Küçükçetin, Deniz Baytaş, Miray Akay, Ahmet Somers, Sümeyra Koç, Hakan Güner, Nebil Sayın, Emre Törün, Sanlı Baykent, Ömer Turan, İbrahim Yıldız, Rüzgar Irmakoğlu, Yağmur Arazlı gibi isimler yer alıyor.

   

  En Çok Okunanlar