More
  Ana SayfaGenelBelhanda'nın Sözleşmesi Feshedildi! Younes Belhand'nın sözleşmesi neden feshedildi?

  Belhanda’nın Sözleşmesi Feshedildi! Younes Belhand’nın sözleşmesi neden feshedildi?

  Fas asıllı futbolcu Younes Belhanda sözleşmesi tek taraflı olarak Galatasaray tarafından feshedildi. Younes Belhanda gönderildiğini Florya’da antrenman sırasında öğrendi. Younes Belhand’nın sözleşmesi neden feshedildi?

  Younes Belhanda’nın sözleşmesi Galatasaray tarafından tek taraflı olarak feshedildi. Younes Belhanda, sözleşmesinin feshedildiğini antreman sırasında öğrendi. Sözleşmenin fesih edilme gerekçesi olarak oyuncunun verdiği bir röportajın yeminli bir tercümanda tercüme ettirilmesi olarak gösterildi.

  Demir Grup Sivasspor ve Galatasaray’ın 2-2 berabere kaldığı maçın ardından Faslı oyuncu, Younes Belhand bazı açıklamalar yapmıştı.Bu açıklamalara kulüp tercümanın tam olarak çeviri yapmadığı iddia edildi. Yaptığı açıklamalarla çok konuşulan Belhanda sözlerinin yanlış anlaşıldığı açıkladı. Olayın üzerine Galatasaray yönetimi, oyuncunun sözlerini tercüme ettirdi. Belhanda’nın yaptığı açıklamada yönetimi eleştiren sözler sarf etmesi nedeniyle sarı-kırmızılı yönetim tek taraflı ayrılık kararı aldı.

  Ayrılığın yaşamasına neden olan açıklama ise şu şekilde:

  Muhabir: Bugün saha oyununu biraz etkiledi mi? Hem Belhanda hem de Galatasaray takımına?

  Younes Belhand: Elbette bizi etkiliyor. Biz Galatasaray’ız. Normal olarak, Galatasaray yöneticilerinin bir çözüm bulması lazım. Bizlerin futbol oynadığımızı biliyorlar. Pas vermeyi, pasları ikilemeyi seven insanlarız. Bir çözüm bulmalısın. Hiç durmadan twitter ve Instagram’da kendini seyretmemek, basında olup bitenlere bakmamak lazım.

  Gel statla ilgilen. Sahada mücadele eden, oynayan biziz. Dolayısıyla hafta sonu oynayabilmemiz için her şeyi yapmaları ve oynamak için iyi koşulları sağlamaları gerekiyor. Antrenman merkezimiz bile buradan daha iyi. Bu normal mi? Üstelik her gün Florya’da antrenman yapıyoruz ve Florya’daki saha buradakinden daha iyi. Bu normal mi? Bu normal değil.

   

  En Çok Okunanlar