More
  Ana SayfaGenelBardaklar Nasıl Parlar? Eskiyen Bardakları Parlatma Yöntemi

  Bardaklar Nasıl Parlar? Eskiyen Bardakları Parlatma Yöntemi

  Gün içinde en çok kullandığımız eşyaların başında bardaklarımız geliyor. Bazen yapılan kullanım hataları bazende makinlerin bardakları çizmelerinden dolayı bardaklar eski ışıltılarını kaybediyor. Peki, bardaklar nasıl parlar? Kahve lekesi bardaktan nasıl çıkar? Eskiyen bardakları parlatma yöntemi

  Kim istemez ki pırıl pırıl bardaklardan çay içmek ya da bardaklarının alınmalarının üzerinden yıllar geçse bile tertemiz ve pırıl pırıl olduğunu görmek. Ancak, bazı sebepler yüzünden bu istekler bazen pekte mümkün olmuyor. Bardaklarla çay ve kahve içtiğimizde bu içeceklerin lekeleri zamanla bardaklara yapışır ve çıkmak nedir bilmezler. Bardağınızın içinde bulunan kahverengi lekeler bardağın pis durmasına neden olur ve kullanım ömrünün azaltır. Aynı şekilde bulaşık makinesine attığınız bardaklarda çoğu zaman çizilerek kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur.

  Bardaklar Nasıl Parlar?

  Cam bardakları parlatma işlemi yapmak için bir tencerenin içine bardaklarınızı koyun. Bardakların olduğu tencerenin içine su, limon ve tuz koyun. Bardakların içinde bulunduğu tencereyi ocağa alın ve el bezilerinizi kaynattığınız gibi bu suyu kaynatın. Su iyice kaynadıktan sonra altını kapatmayın ve bardakların biraz daha suyun içinde kaynamasına izin verin. Daha sonra bardakları suyun içinden alın ve ılık su ile durulayarak kurumalarını bekleyin.

  Kupalardan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

  Bu işlemi yapmak için ihtiyacınız olan iki şey var. Bunlardan biri karbonat bir diğeri ise sıcak su. Kahve lekeleri yüzünden kötü görünen kupa bardağınızı alın ve içine sıcak su koyun. Daha sonra içine karbonatı ekleyin ve sünger yardımı ile güçlü bir şekilde ovun. Bu şekilde bardağınızı durulamadan bulaşık makinesinin içine yerleştirerek yıkayın.

  En Çok Okunanlar