More
  Ana SayfaEKONOMİBakan Elvan'dan Flaş Açıklama! Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Açıklaması

  Bakan Elvan’dan Flaş Açıklama! Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Açıklaması

  Bakan Elvan’dan Flaş Açıklama! Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Açıklaması! Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomik gelişmelerle alakalı bir açıklama yaptı. Elvan, “Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir” dedi.

  Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, piyasalardaki hareketliliğin ardından bir açıklama yaptı. Elvan, makroekonomik istikrarın ön koşullarının fiyat istikrarı ve finansal istikrar olduğunu açıkladı. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Elvan, para politikalarının devam edeceğini söyleyerek “Uygulamakta olduğumuz ‘enflasyonda düşüşü önceliklendiren’ makro politika çerçevesi, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir. Maliye politikalarını, para politikasını tamamlayıcı yönde fiyat istikrarını desteklemek amacıyla uygulamaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

  Lütfi Elvan, piyasaların sağlıklı işlemesini önemsediklerini anlattı. Elvan sözlerine “Bu kapsamda serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir. Reform paketimizde yer alan eylemler de yapısal temellerimizi daha da güçlendirecek, olası şoklara karşı direncimizi artıracaktır” açıklamasını ekledi.

  En Çok Okunanlar