Aşık Olunca Vücudunuzda Gerçekleşen Değişimler - SimgoloSimgolo

30 Temmuz 2021 - 09:17

Aşık Olunca Vücudunuzda Gerçekleşen Değişimler

Son Güncelleme :

10 Mart 2021 - 17:57

1

Dünyanın en güzel duygularından biri aşktır. Aşk duygusal bir süreç olarak düşünülse de fiziksel olarakta bazı durumlara neden olabilir. İşte Aşık Olunca Vücudunuzda Gerçekleşen Değişimler…

2

Mide sorunları yaşayabilirsiniz: Aşk kortizol seviyesinin yükselmesini tetikleyerek mide sorunları yaşamanıza neden olabilir.

3

Kemiklerinizi Güçlendiriyor: Yapılan bir çalışma doğru bir ilişki içinde olan erkeklerin daha güçlü kemiklere sahip olduğunu gösterdi.

4

Fiziksel Sağlığınızı Destekliyor: Aşık olmak daha sağlıklı bir kalbe, daha güçlü bir bağışıklık sistemine, kilo kaybına ve daha da uzun yaşamaya neden oluyor.

5 pexels-jess-bailey-designs-786799

6

Aşık Olmak Ağrıları Azaltıyor: Bilim adamları, hayat arkadaşımıza baktığımızda beynimizin ağrı hissini azaltan bir mekanizmayı tetiklediğini keşfettiler. Sevdiğiniz birinin resmini görmenizde aynı etkiyi sağlıyor .

7

Aşk Kan Basıncını Düşürür: Dünya üzerinde çok sayıda tansiyon hastası var. Aşık olan insanların yaşadıkları mutluluk nedeni ile kan basınçları düşüyor ve tansiyon hastası olmalarını engelliyor.

8

Beyniniz dopamin üretir: Bilim insanlarına göre; aşık olduğunuzda beyniniz mutluluk hormonu salgılayarak beden ve ruh sağlığınızın iyiye gitmesine yardımcı olur.

9

Karşılıksız aşk sizi hasta edebilir: Bir ilişki planlandığı gibi gitmezse, muhtemelen uykusuz geceler, vücut stresi ve besin eksikliğinden muzdarip olursunuz, bu da bağışıklık sistemini zayıflatabilir ve sizi hasta olma riskine sokabilir.