Yılan hikayesine dönen Apple AirPower için bugün sevindirici bir gelişme yaşandı. Türkiye’de 1.000 TL gibi ütopik bir fiyata satışa sunulacak olan Apple AirPower’ın üretimine başlandığı sızdırıldı.

Apple tarihinde kara bir leke olan AirPower, yaklaşık 1.5 yıldır satışa sunulacak. 2017’de tanıtılan kablosuz şarj matı AirPower‘dan, yıl 2019 olmasına rağmen hala ses seda çıkmamıştı. Bugün nihayet AirPower’ın üretimine başlandığı sızdırıldı. Peki, AirPower ne zaman satışa sunulacak?

Apple’ın ilk kablosuz şarj matı AirPower, aynı anda AirPods 2, Apple Watch ve iPhone 8 sonrası tüm iPhone’ları kablosuz olarak şarj edebilecek. Qi standartlarında olacak olan bu şarj matının Türkiye’de 1.000 TL‘den pahalıya satılması bekleniyor. Rakiplerine göre oldukça pahalı olacak olan bu ürünün, 2019’un ilk çeyreğinde satışa sunulacağını düşünüyoruz.

ChargerLab‘ın paylaştığı bilgiye göre; Luxshare Precision firması AirPower’ın üretimine geç de olsa başlamış. Apple’ın neden bu ürün için bu kara rötar yaptığı henüz bilinmiyor. Umarız üretimde bir sıkıntı çıkmaz ve Apple tarihinde kara leke olan bu ürün kısa süre içerisinde satışa sunulur.

Apple’ın kablosuz şarj cihazı AirPower’ın 2018’de çıkması bekleniyordu fakat belli sebeplerden ötürü bu gerçekleşmedi. Şimdi, içeriden gelen bilgilere göre Apple, 2019’un ilk çeyreğinde AirPower’ların satışına başlayacak.

Apple’ın kablosuz şarj pedi AirPower, iPhone 8 ve iPhone X ile birlikte 2017’de duyurulmuş ve şirket tarafından AirPower’ın çıkış tarihinin 2018 olacağı söylenmişti. 2018 bitti, 2019’a girdik fakat Apple’dan bu konuda bir hamle göremedik. Resmi onaylamadan çok uzak bazı haberlere göre, AirPower’ın satışına yakında başlanacak.

Hong Kong merkezli ChargerLAB Twitter hesabı, şirketin AirPower’ın matlarının üretim sürecine başlandığını söyledi. Yani, bunun anlamı ürünlerin yakın bir tarihte piyasaya sunulabileceği. Sayfanın söylediğine göre de bilgiyi aldıkları kaynak oldukça güvenilir ve tedarik zincirinin içerisinde yer alıyor.

Tweet’in görselinde yer alan WeChat konuşması, çevrildiğinde haber kaynağı Airpower’ın yakında çıkacağını söylüyor. ChargerLAB, bunun ardından bir tweet daha attı. Tweet’te, Apple’ın Asya’daki üreticilerinden Pegatron’un AirPower’ın üretimine 21 Ocak’ta başlayacağı söyleniyor.

AirPower’ın bu kadar gecikmesinin ana sebebinin teknik aksaklıklar olduğuna inanılıyor. AirPower’ın matı iPhone 8 ve üstü cihazların hepsini kablosuz olarak şarj edebilecek. Hatta birden çok cihazı aynı anda da şarj edebilecek.

Çıkan son haberlere göre firma, AirPower’ı 2019’un ilk çeyreğinde çıkarmayı hedefliyor. Tabii, çıkan bu haberlerin doğruluğu da sorgulanabilir.