More
  Ana SayfaGenelAnya Taylor Joy Altın Küre Ödüllerine Damga Vurdu! Anya Taylor Joy Kimdir?

  Anya Taylor Joy Altın Küre Ödüllerine Damga Vurdu! Anya Taylor Joy Kimdir?

  Anya Taylor Joy dün gece gerçekleştirilen Altın Küre Ödülleri gecesine damga vurdu. Genç oyuncu The Queen’s Gambit dizisindeki rolü  ile en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.

  Bu yılki Altın Küre Ödülleri, pandemi koşulları altında dün gece gerçekleştirildi. Ödül töreni  San Francisco ve New York’ta eş zamanlı düzenlenlendi. The Queens Gambit dizisindeki performansı ile ülkemizde de büyük beğeni toplayan Anya Taylor-Joy en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

  Üzerinde 2.3 Milyon Dolar Taşıdı

  Genç oyuncu sadece aldığı ödülle değil aynı zamanda üzerine giydiği kıyafetler de konuşuldu. 24 yaşındaki başarılı oyuncu, Dior Haute Couture elbise ve 2.3 milyon dolarlık Tiffany elmas ve takılarıyla adeta göz doldurdu.

  Anya Taylor Joy Kimdir?

  Son yıllarda adını bir Netflix yapımı olan The Queen’s Gambit dizisindeki oyunculuğu ile duyuran Anya Taylor Joy’un tam adı Anya Josephine Marie Taylor-Joy’dur. Amerikalı güzel yıldız, 16 Nisan 1996 tarihinde Miami’de dünyaya geldi. Altı yaşına kadar Arjantın’de yaşayan başarılı oyuncu, bir süre sonra Londra’ya taşındı. Oyunculuğa Storm Model Management adlı ajansla imzaladığı bir anlaşma ile adım attı. 

  En Çok Okunanlar