More
  Ana SayfaGÜNDEMAntalya Manavgat'ta Çıkan Yangın Akseki'ye Kadar Uzandı

  Antalya Manavgat’ta Çıkan Yangın Akseki’ye Kadar Uzandı

  Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün öğle saatlerinde çıkan yangın herkesi korkuttu. İtfaiye ekipleri tarafından olaya müdahale hala devam ediyor. Çıkan yangında 13 kişi mahallede mahsur kaldı. Yangının dört ayrı noktada çıktığı biliniyor. Havadan ve karadan yangın söndürme müdahaleleri hala devam ediyor. Alevler tarım alanlarına ve evlere sıçradı. Yangının şiddeti hala devam ediyorken bazı evler boşaltıldı. Akseki Kaymakamı Volkan Hülhür’den açıklama geldi.

                                                                         

  “Yangın nedeniyle Kepezbeleni yolu kapandı, 13 kişi mahallede mahsur kaldı. İtfaiye, Jandarma ekiplerimizin müdahalesiyle 12 kişi kurtarıldı. Dumandan etkilenen 82 yaşındaki Hasan Ali Yüksel maalesef yaşamını yitirdi. Mahalledeki evlerin yüzde 80’i de yanmış durumda” dedi.

  Dün 12.05’te  Manavgat’ta çıkan yangın, şehir merkezine kadar uzandı.  2 uçak, 19 helikopter, 6 dozer, 200 arazöz ve 800 personelle yangına müdahale ediliyor. Manavgat’ta evini boşaltan bireylere konaklama yeri temin edilecek. 700 adet konaklama yeri evinden çıkmak zorunda kalan vatandaşlara ücretsiz olarak ayarlandı. Akseki İlçesi’nde gece çıkan yangın rüzgarın etkisiyle birlikte Manavgat İlçesi’ne kadar uzandı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Manavgat Yangınıyla İlgili Açıklama  Geldi

  “Manavgat’ta çıkan yangından 62 kişi etkilendi. 3’ü yanık, 2’si kırık, 57’siyse dumana maruz kalma sebebiyle tedavi altına alındı. 112 ambulanslarımız, mobil komuta aracımız, UMKE ekiplerimiz olay yerinde. Devlet Hastanemizin tahliyesi söz konusu değil. Hepimize büyük geçmiş olsun.” ifadelerini  kullandı.

  15 yıl önce Antalya’da büyük bir yangın meydana gelmişti. Dün öğle saatlerinde Antalyalılar aynı korku dolu anlarla karşı karşıya tekrardan geldi. Antalya Serik’te 15 yıl önce Temmuz ayının sonlarında yangın olmuştu. 15 yıl önceki yangın ile bu yangın arasında uzmanlar kıyaslama yapıyor. Ve dün öğle saatlerinde çıkan yangının daha tehlikeli bir yangın olduğun, yerleşim yerlerine daha fazla sıçradığını ve daha fazla zarara neden olduğunu açıkladılar.

                                                                       

  Ahırdaki hayvanlarını son anda kurtardığını gözyaşlarıyla ifade eden Galip Kara, “Evden kaçtım ben. Ahırdaki hayvanlarımı salıverdim. Eşimi ve çocuklarımı alıp kaçtım. Canımızı zor kurtardık. En son tepeden baktığımda mahalle komple yanıyordu. Yangın Manavgat merkeze geliyor” diye konuştu.

                                                                   

   

   

   

   

  En Çok Okunanlar