More
  Ana SayfaGenelALES Başvuruları Başladı Mı? Ales Başvuru Ücreti Ne Kadar?

  ALES Başvuruları Başladı Mı? Ales Başvuru Ücreti Ne Kadar?

  ÖSYM’nin açtığı en yoğun katılımlı sınavlardan biri olan ALES bu yıl Mayıs’ın ikisinde yapılacak.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)  başvuru kılavuzunun yayımlandığını söyledi. ALES başvuru ücreti de belli oldu. ALES Başvuruları Başladı Mı? Ales Başvuru Ücreti Ne Kadar?

  Çok sayıda öğrencinin merakla beklediği ALES sınavı başvuruları 12 Mart tarihinde başladı. ÖSYM takvimine göre ALES sınavına son başvuru tarihi ve ALES’e giriş ücreti açıklandı.

  ALES Başvuruları Başladı Mı?

  ÖSYM 2021 ALES başvuruları bugün yani 12 Mart itibariyle başladı. ALES’e girmek isteyen adaylar, 22 Mart 2021 tarihine kadar başvuru yapma hakkına sahipler.

  ALES Başvuru Ücreti Ne Kadar?

  ALES 2021  sınavı 2 Mayıs tarihinde yapılacak. Bu yıl ALES sınavına başvuru yapacak adaylar 145 lira ödeyecek.

  Adaylar, başvurularını ÖSYM internet sitesi üzerinde yapabilecekler. Bunların dışından pandemi önlemleri nedeniyle adaylar sınava HES kodu ile girebilecekler. İnternet sitesinde başvuru sırasında da HES kodu sorulacak. ÖSYM´den yapılan açıklamada, sınava ilişkin ayrıntılı bilginin 2020-ALES Kılavuzunda yer aldığı, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiğinin altı çizildi.

  En Çok Okunanlar