Aktif karbonun 5 mükemmel etkisi!

  0
  21

  Kozmetikten, yemeklere artık çoğu alanda evlerimize giren aktif karbon. Kendi ağırlığının binlerce katı fazlasını taşıyabilen aktif karbonlar cilt bakımı için de en çok kullanılan ürünler arasında. Bakalım aktif karbon hangi etkileri yaratıyor…

  1Dişleri beyazlatır

  Markete gittiğinizde de farketmişsinizdir, çoğu diş macunu markası aktif karbon özellikli diş macunu çıkardı. Aktif karbonun içerisinde bulunan negatif yükler kirleri içine çekmesini sağlar. Dışardan kendiniz de temin ederek diş macununuzla birlikte kullanabilirsiniz.

  2 Cildinizi temizler

  Negatif elektronları sayesinde temizleme işlemleri için biçilmiş kaftan olan aktif karbon, cilt temizliği için en çok kullanılan ürünler arasında. Cildinizi bakterilerden arındıran maskeler ve yüz yıkama jelleri artık çoğu yerde satılır durumdadır.

  3Küf oluşumunu engelliyor

  Küf oluşumu ne kadar istemesek ve korunsak da başımıza gelebilen bir şeydir. Küflü besinleri tüketmemiz sonucu da bağırsak ve mide problemleri ile karşılaşabiliriz. Çay ağacı yağı, aktif karbon ve kabartma tozunu karıştırarak küflere elveda diyebilirsiniz!

  4Saçınızı derinlemesine besler

  Saçınız gün boyu toz ve kiri içine hapseder, şampuanla ne kadar temizlesek de %100 sonuç almak zor. Birçok kimyasal uyguladığımız saçımızı arındırmanın en iyi yolu ise aktif karbon kullanmaktan geçiyor.

  5Bağırsak dostu

  Sindirim sistemimizdeki toksik maddelerden arınmak için aktif karbon iyi bir yoldur. İlaç niyetine değil ancak bazı uzmanlar aktif karbon tüketmenin çokça faydası olduğunu söylüyor. Yine de başka türlü sorunlar çıkmaması için doktorunuza danışmanız en iyisi olacaktır.