More
  Ana SayfaGenelAğız Kokusu Nasıl Geçer? Ağız Kokusunu Geçiren Doğal Yöntemler

  Ağız Kokusu Nasıl Geçer? Ağız Kokusunu Geçiren Doğal Yöntemler

  Sosyal hayatta ağız kokusu kişilerin özgüvenini düşüren ve rahatsız eden bir sorun. Ağız kokusu çeşitli sağlık sorunları nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Ağız kokusundan kurtulmak için piyasada çok farklı şekillerde diş macunu ya da ağız gagarası yer alıyor. Ama isterseniz bazı doğal yöntemlerle ağız kokusu sorununu çözebilirsiniz. Sizler için ağız kokusundan kurtulmanın yollarını araştırdık. İşte Ağız kokusu nasıl geçer? sorunun cevabı… 

  Dişlerinizi fırçalamanıza ya da çeşitli ağız sağlığı ürünleri kullanmanıza rağmen ağız kokusundan kurtulamıyorsanız sizler için bazı tavsiyelerimiz var. Kolaylıkla ulaşabilececeğiniz doğal malzemelerle ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Ağız kokusundan kurtulmak için yapmanız gerekenleri listeledik. Ağız kokusuna doğal çözümler nelerdir? 

   

  PEYNİR YİYİN

  Kulağa garip geliyor olabilir ama yapılan araştırmalara göre peynir ağız kokusuna engel olarak oluşmasını önlüyor. Düzenli olarak tüketilen peynir, ağızda bulunan asidik dengenin düzenlemesine kokunu yanı sıra çürüklerinde oluşmasına engel oluyor. 

   

  ELMA, ARMUT VE HAVUÇ TÜKETİN

  Ağız kokusundan kurtulmanın bir başka yolu ise elma, armut ya da havuç gibi meyveler tüketmek. Bu tarz meyveler içerdikleri lifler sayesinde tükürüğü temizleyerek ağız kokusunu önlüyor. Ayrıca, nefesin temizlenmesine yardımcı oluyorlar. 

   

  YEMEKLERDE LİMON KULLANIN

  Yemeklerde limon kullanmak sadece ağız kokusunu önlemek için değil aynı zamanda limonun faydalarından yararlanmak içinde önemli. Bunun dışında eğer limonun ağız kokusundan sizi kurtarmasını istiyorsanız sodanızın içinde limon dilimleri atarak tüketebilirsiniz. 

   

  NANE VE MAYDANOZ ÇİĞNEYİN

  Ağzınıza atarak çiğ olarak çiğneyeceğiniz nane ya da maydanoz nefesinizi tazeler ve sizi ağız kokusundan kurtarır. 

   

  KAHVE AĞIZ KOKUSUNU YOK EDER

  Kahve baskı aroması ile pek çok insan tarafından kokusu çok sevilen bir içecektir. Kahve, ağızda yer alan bazı bakteriler ağız kokusuna neden olabiliyor. Kahve  ağızda yaşayan bu bakterileri temizleyerek hem ağız sağlığını koruyor hem de ağız kokusunu ortadan kaldırıyor. 

   

  KARANFİL ÇİĞNEYİN

  Karanfil ağız kokusunu ortadan kaldıran en etkili yöntemdir. Ağız kokusundan şikayet ettiğiniz zamanlarda ağzınıza bir tane karanfil atarak çiğneyin. 

  YOĞURT YEMEYE  ÖZEN GÖSTERİN

  Ağız kokusuna engel olan bir başka besin ise yoğurttur. Düzenli olarak tüketilen yoğurt ağız kokusuna engel oluyor. 

   

  BOL BOL SU İÇİN

  Ağız kokusunu yok etme konusunda en etkili yöntem bol bol su içmektir. 

   

  En Çok Okunanlar