More
  Ana SayfaGÜNDEMAçık Cezaevi İzinleri Bitti Mi ? Açık Cezaevi İzinleri Ne Zamana Kadar...

  Açık Cezaevi İzinleri Bitti Mi ? Açık Cezaevi İzinleri Ne Zamana Kadar Uzatıldı? Açık Cezaevi İzinleri Ne Zaman Bitecek?

  Açık Cezaevi İzinleri Bitti Mi? Açık Cezaevi İzinleri Ne Zamana Kadar Uzatıldı? Açık Cezaevi İzinleri Ne Zaman Bitecek? Soruları mahkumlar ve mahkum yakınları tarafından en fazla aratılan ve merak edilen konulardan biri oldu. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle açık cezaevi izinleri hakkıda da değişiklikler oldu. Adalat Bakanlığınca yeni bir karar alındı.

  Açık Cezaevi İzinleri Bitti Mi? sorusunun cevabı mahkumlar ve yakınları tarafından aratılıyor. Son olarak Açık cezaevi izinlerinin 31 Ocak 2021 tarihinden itibaren 2 ay süreyle daha uzatılmasına karar verilmişti. Alınan koronavirüs tedbirleri kapsamından yapılan açıklamalar açık cezaevi ne zamana kadar uzatıldı? sorusunu akıllara getirdi.

  Adalet Bakanlığı, 31 Ocak 2021 tarihinden itibaren  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında açık cezaevinde bulunan hükümlülerin izin sürelerinin 2 ay daha uzatıldığını açıklamıştı.

  Eğer salgın devam ederse Sağlık Bakanlığı’nın önerisiyle Adalet Bakanlığı tarafından her defasında 2 ayı geçmemek üzere 2 kez uzatılacak. Böylelikle hükümlülerin izin süresi 31 Temmuz 2021’e kadar uzatılabilmesi öngörülüyor.

   

  En Çok Okunanlar