3600 Ek Gösterge İçin Unvanlar Belli Oldu

0
253

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen 3600 ek gösterge kamu personelleri tarafından bekleniyor. Ek gösterge düzenlemesi için iki formül ön plana çıktı ve çalışmalar devam ediyor.

3600 ek göstergede son durum bu formülle lise mezunları polis emekli öğretmen…

Öğretmen ve polisler başta olmak üzere memurların gözü 3600 ek göstergede. 100 günlük programda yer alan ek gösterge beklenirken emekliler de bu 498 lira zam alıyor.

KAPSAMLI ÇALIŞMA YAPILIYOR

İnternet Haber’in aktardıklarına göre 1.5 milyon öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisini doğrudan ilgilendiren ek göstergeye ilişkin kapsamlı bir çalışma yapılıyor. Hükümetin 100 günlük yapılacaklar listesinde yer alan 3600 ek gösterge düzenlemesi ile memurlar ek zam alacaklar. Bu ay emeklilerin gözü kulağı da yeni zamlı maaşlarında.

ÇALIŞMA BAKANLIĞI YÜRÜTÜYOR

3600 ek gösterge hususunda Çalışma Bakanlığı tarafından bir çalışma yürütülüyor. Hazırlanan taslakta daha önce ifade edilen polis, hemşire, din görevlisi memurların yanında kamuda idareci olarak çalışanlar da yer aldı.

TASLAKTA YENİ ÜNVANLAR YER ALDI

Bu taslağa göre şube müdürleri, daire başkanları, il müdürleri, bölge müdürleri, üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları da ek gösterge artışından yararlanacak.