More
  Ana SayfaSAĞLIK3. Doz Aşı Randevuları Başladı

  3. Doz Aşı Randevuları Başladı

  3. Doz Aşı Ne Zaman? Kimler 3. Doz Aşıyı Vurdurabilecek? Biontech Mi ? Sinovac Mı  ?   3. Doz Aşı 1 Temmuz İtibari ile Sağlık Çalışanlarına ve 50 Yaş Üstüne Vurulmaya Başlandı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Haziran tarihinde açıklamada bulundu. Sağlık çalışanlarının ve 50 yaş üstündeki bireylerin  gönül rahatlığı ile 3. Doz aşıları için  randevu alarak aşılarını  vurulabileceklerini açıkladı. İlk iki aşıda  Biontech’i  tercih eden  bireyler 3. Doz aşıları için Sinovac’ı tercih edebilecekler.  Sinovac’ı tercih edenler  de 3. Doz aşılarında Biontech’i tercih edebilecekler.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Aşı Açıklaması

  50 yaşından büyük vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın hangi aşı ile olursa olsun 3. Doz aşı olmalarının faydalı olacağını kararlaştırdık. 2 doz aşı olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile sağlık çalışanlarımız yarından 1 Temmuz) itibaren istedikleri aşı ile 3. Doz aşılarını olmak üzere randevu alabileceklerdir. 3. Doz aşının hangi aşı türü ile olduğunun herhangi bir kısıtlaması ya da önceliği yoktur. Vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımız ilk iki dozda hangi aşıyı yaptırmış olurlarsa olsunlar 3. Doz olarak istedikleri aşıyı olabilirler. Bu konuda tercih sizlere aittir. Gönül rahatlığı ile istediğiniz aşıyı 3. Doz olarak yaptırabilirsiniz.” İfadelerini kullanarak aşı açıklamasında bulundu.

  En Çok Okunanlar