More
  Ana SayfaGenel2021 Grammy Ödülleri Kazananları Belli Oldu! Kimler 2021 Grammy Ödülü Kazandı?

  2021 Grammy Ödülleri Kazananları Belli Oldu! Kimler 2021 Grammy Ödülü Kazandı?

  2021 Grammy Ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles’ta düzenlenen törende Beyonce, Taylor Swift, Megan Thee Stallion gibi isimler ödül almaya layık görüldü. 2021 Grammy Ödülleri Kazananları Belli Oldu! Kimler 2021 Grammy Ödülü Kazandı?

  Müzik dünyasının en prestijli ödül törenlerinden biri olan 2021 Grammy Ödül töreni dün gece 63. kez gerçekleştirildi. Ödül töreninde kendi alanlarında başarılı olan pek çok önemli isim ödül aldı. İşte ödül alan ünlü isimler…

  Amerikalı rapçi, şarkıcı ve söz yazarı Megan Thee Stallion “En iyi yeni sanatçı” ödülünü ve en iyi rap şarkısı ödülüne sahip oldu.

  Black Parade (Beyonce), The Box (Roddy Ricch), Cardigan (Taylor Swift), Circles (Post Malone), Don’t Start Now (Dua Lipa), Everything I Want (Billie Eilish), If the World Was Ending (JP Saxe and Julia Michaels) gibi isimlerin aday olarak değerlendirildiği ödül töreninde “Yılın şarkısı” kategorisinde H.E.R’in yazdığı ve Tiara Thomas ile seslendirdiği “I Can’t Breath” şarkısı Yılın Şarkısı ödülünü aldı.

  Yılın Albümü ödülü ise “Folklore” albümü ile Taylor Swift’e gitti. Bu kategoride Black Pumas (Black Pumas), Everyday Life (Coldplay), Djesse vol. 3 (Jacob Collier), Women in Music Pt. III – (Haim), Future (Nostalgia) Dua Lipa, Hollywood’s Bleeding (Post Malone)  yarışıyordu.

  Bunların dışında “Yılın kaydı” dalında Billie Eilish’in “Everything I Wanted” şarkısı ödülü aldı.

  “Watermelon Sugar” şarkısı ise “En iyi solo performans” dalında Harry Styles’a ödül kazandırdı.

  En iyi Pop vokal albümü” ödülünü, Dua Lipa’nın “Future Nostalgia” albümü kazandı.

  “En iyi Country Şarkısı” ödülünü “The Highwomen” grubunun seslendirdiği “Crowded Table” şarkısı kazanırken “En iyi Rock albümü” dalında kazanan “The Strokes” grubunun “The New Abnormal” albümü oldu.”En iyi Rock Şarkısı” ödülü Brittany Howard’ın seslendirdiği “Stay High”, “En iyi Rock Performansı” ise Fiona Apple’ın “Shameika” şarkısı oldu.

  Grammy Ödüllerinde İlk Kez Bir Kadın En İyi Rap Şarkısı Ödülünü Aldı

  “En iyi Rap albümü” ödülü rapçi Nas’a, “En iyi Rap performansı” ve “En iyi Rap şarkısı” ödülünü, Megan Thee Stallion’un Beyonce ile seslendirdiği “Savage” şarkısına gitti. Böylelikle, Grammy ödül töreninde ilk kez bir kadın rapçi En İyi Rap Şarkısı ödülünü kazandı.

   

  En Çok Okunanlar